Вівторок, травня 24, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Інтерв’ю в номер

АГЧ: рік роботи

ВІД РЕДАКЦІЇ. Зараз на обліку Каразінського університету знаходиться 42 об’єкти. Постійного ремонту або реконструкції потребують всі об’єкти експлуатації. Про те, що зробили і скільки витратив університет на ці роботи за 2016 рік знають наші кореспонденти А.СПАСІБКО та Д. КАЛЬНІЦЬКА. Читайте розмову з проректором з адміністративно-господарчої роботи Володимиром Степановичем ПАХАРЕНКОМ.


- Володимире Степановичу, наскільки продуктивним для університету був рік,що минає, і скільки коштів витрачено на ремонтні роботи?

- 2016 рік в університеті став справді продуктивним, зроблено багато . Загалом на обліку Каразінського знаходиться 42 об’єкти: корпуси, гуртожитки, спорткомплекси, музеї тощо. На ремонтні роботи витрачено 42 млн. грн., ( в минулі роки сума становила в середньому 15-16 млн).

- Північний корпус Каразінського. Що там змінилося цього року?

- Готуємо медіа студію та студію звукозапису для майбутнього студентського радіо. У стадії ремонту перебуває актова зала на 4 поверсі, також відремонтована Колонна зала. Ремонт проведено на кафедрах та в 14 аудиторіях медичного факультету. Провели реставрацію художньої галереї. Вдалося відремонтувати санвузли на 5 та 6 поверхах. Зробили ремонт теплотраси. Відремонтували близько тисячі метрів покрівлі корпусу №3. Замінили 80 дерев’яних вікон металопластиковими та звичайні лампи енергозберігаючими.

- Головний корпус. Що тут вдалося зробити?

- Головний корпус введено до експлуатації у 1963 році, після відновлення корпусів 1 та 1а, що постраждали під час Великої Вітчизняної війни. Понад півстоліття він працює на університет. І, звичайно, корпус також потребує оновлення. Найбільш суттєва робота сьогодні - це заміна опалення. Проведено ремонт в фойє, в Музеї археології та «Єрміловцентрі», також виконано проект капітального ремонту вентиляції на хімічному факультеті. Зараз також посилено працюємо над фасадом будівлі біля пам’ятника Студбатівцям, бо він знаходиться в аварійному стані. А також у стадії ремонту фасади фізичного двору університету з вхідним порталом. Крім того, замінили пошкоджені частини водопроводу в кафе «Бункер». Проводимо і дрібний ремонт: замінюємо тріснутий кахель, встановлюємо нові перила на сходах.

- Будь ласка, прокоментуйте роботи на інших навчальних корпусах?

- Багато зроблено у НДІ астрономії: покращено зовнішній вигляд будівель та оновлено дві лабораторії. На 29 січня планується здача об’єкту. Відбувається ремонт Харківського університетського ліцею на проспекті Науки 20. Завершується робота над спорудою колишнього санаторію-профілакторію «Буревісник», що на вулиці Отакара Яроша. Плануємо тут обладнати лабораторію ресторанного бізнесу. Відремонтували спортивний зал та замінили покрівлю на вулиці Курчатова, де навчаються студенти фізико-технічного факультету. Цього року приділено багато уваги нашим об’єктам ботанічного саду: відремонтовано двоповерхову адміністративну будівлю на вулиці Клочківській 52 під автономну систему опалення. Ми відмовилися від теплотраси довжиною в 400 м, що принесло значну економію. Працюємо над утепленням стін «Унікорту» та спорткомплексу «Каразінський». Виконано капітальний ремонт гімнастичної зали у спорткомплексі, який вже давно не функціонував. На вулиці Отакара Яроша 11 в клуб дозвілля студентства переобладнується їдальня площею понад 1000 квадратних метрів. Там проходитимуть різноманітні заходи: від Днів факультетів, випускних вечорів до зустрічей випускників. Асфальтуємо дороги біля університету.

- І ось ми підійшли до студентських гуртожитків...

- Зараз робимо акцент на гуртожитках № 9 та 10. Відремонтовані блоки, санвузли та кухні. У гуртожитку № 6 замінили лінолеум плиткою, встановили нові вікна та відремонтували сходи. В №7 гуртожитку також завершуються ремонтні роботи: четвертий та п’ятий поверхи повністю відремонтовано, на третьому поверсі незабаром буде поселення.

- І про плани надалі?

- У Північному корпусі на 9 та 10 поверхах буде обладнано комп’ютерний центр з більш ніж сотнею сучасних комп’ютерів. Наступного року також плануємо реконструкцію будівель на П’ятихатках під котельню. Ми відмовимося від міської системи опалення та перейдемо на автономну систему, адже вона є вигідною, має окупити себе і принести прибуток вже за півтора-два роки. Наприклад, у 10 та 11 гуртожитках плануємо побудувати модуль, за допомогою якого будемо опалювати обидві будівлі. Вже відремонтовано базу для практики біологічного факультету у селищі Гайдари. Також плануємо побудувати гуртожиток для проживання студентів-геологів на період проходження літньої практики.

- Дякуємо, Володимире Степановичу, і обіцяємо продовжити знайомити університетську спільноту із тим, що робить для всіх нас АГЧ Каразінського.

А. СПАСІБКО, Д. КАЛЬНІЦЬКА