Середа, травня 18, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Фізико-технічний

На факультеті викладають десять членів Національної академії наук. 2009 року ще двох випускників ФТФ обрано академіками і чотирьох – членами-кореспондентами НАН України. Двоє студентів, двоє аспірантів і один молодий науковець ФТФ стали переможцями обласного конкурсу «Найкращий молодий науковець Харківщини» за поданням факультету.

Звання почесного доктора університету було присвоєно генеральному директору ННЦ ХФТІ, академіку-секретарю відділення ядерної фізики та енергетики НАНУ Івану Матвійовичу Неклюдову.

Усі 41 випускник-2009 фізтеху працевлаштовані в академічних інститутах Харкова, а середній бал серед наших першокурсників склав 180. 35% першокурсників – дівчата. 2009 року на навколоземну орбіту ракетою-носієм українського виробництва "Циклон-3" з російського космодрому Плесецьк в Архангельській області було виведено космічний апарат "Коронас-Фотон". На борту космічного апарата розпочав роботу унікальний супутниковий телескоп електронів і протонів СТЕП-Ф, виготовлений науковцями ФТФ.

2009 року науковці ФТФ успішно завершили виконання трьох міжнародних наукових проектів Науково-Технологічного Центру в Україні і виграли конкурс на фінансування ще двох наукових проектів НТЦУ. Відбулася Міжнародна наукова конференція «Фізико-хімічні основи формування та модифікації мікро- та наноструктур».

2009 року ще троє випускниць кафедри експериментальної ядерної фізики захистили PhD дисертації в Дармштадтському Технічному Університеті (Німеччина). Студенти ФТФ відвідали численні Європейські літні університети: з фізики плазми та керованого термоядерного синтезу – в Німеччині, з фізики високих енергій – у Польщі, з нанофізики – у Фінляндії, з фізики плазми та термоядерної енергетики – в Бельгії…

На засіданні відділення ядерної фізики і енергетики НАНУ студента ФТФ нагороджено премією НАНУ за перемогу в конкурсі студентських наукових робіт.

Проф. І. ГІРКА, декан фізико-технічного факультету.