Середа, травня 18, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Фізичний

Приємно відзначити, що чверть усіх університетських переможців Всеукраїнських студентських олімпіад, які проводилися Міністерством освіти і науки України цього року, навчаються саме на фізичному факультеті. Артем Пулькін - І місце на Всеукраїнській студентській олімпіаді з фізики; Андрій Божко - ІІ місце на Всеукраїнській студентській олімпіаді з фізики; Ілля Левандовський - ІІ місце на Всеукраїнській студентській олімпіаді з астрономії; Дмитро Богданіс – І місце на Всеукраїнській студентській олімпіаді з англійської мови серед студентів немовних факультетів. Окрім того, Артем Пулькін взяв участь у Всеросійській олімпіаді з фізики, яку було організовано Московським фізико-технічним інститутом, і посів там І місце.
Значною подією у житті факультету стало створення кафедрою фізики кристалів фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна разом з НТК "Інститут Монокристалів" НАН України навчально-наукового центру «Протон», який є єдиним на цей час навчально-науковим центром в університеті, створеним наказом МОН України. Завдяки спільній праці, науковці інституту та факультету зможуть координувати свої дослідження, студенти старших курсів виконувати свої курсові та дипломні проекти на сучасному обладнанні, суттєво буде покращена матеріальна база факультету, а випускники факультету будуть мати можливість працевлаштування у академічному інституті, відомому не лише в Україні, але далеко за її межами.


Доц. А. ЗАВГОРОДНІЙ, декан фізичного факультету.