Вівторок, травня 24, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Пошуки мовників

Факультет іноземних мов

 

Пошуки мовників


На факультеті іноземних мов студентське наукове товариство існує завжди. Воно виконує одну з найважливіших функцій – пошук нових талановитих науковців. І не думайте, що мовникам легше, ніж технарям! Щоб стати справжніми фахівцями, гуманітарії повинні мати своєрідний дар – здатність відчути мову, найтонші її відтінки та зміст.


«Наші студенти кожного року проходять мовне та наукове стажування у Німеччині, США, Великій Британії, Франції, Канаді, Туреччині, Румунії, Польщі. Зазвичай багато  людей виявляє інтерес до стажування та навчання в  Китаї. Цього разу це майже ціла група!» – розповідає Світлана ТАРАСОВА, голова Студентського наукового товариства факультету.


Вона з радістю зазначає, що студенти вже з першого курсу починають цікавитись наукою. Факультет намагається надавати якнайбільше можливостей, і студентське наукове товариство сприяє йому в цьому. Молоді науковці беруть активну участь в освітніх проектах. За рік представники факультету виступають більше 100 разів на Всеукраїнських та Міжнародних конференціях, надсилають тези та статті. Випускаються збірки наукових робіт «In Statu Nascendi» та «Актуальні проблеми сучасної лінгвістики та методики викладання іноземних мов». Щороку на факультеті проводиться  Міжнародна конференція «Каразінські читання: Іноземна філологія. Пошук молодих». На неї приїздять учасники з різних міст України та світу. Регулярно відбуваються «магістр-класи» – семінари для магістрантів. Не бракує і креативу – творчих змагань. До Дня науки  готується  фотоконкурс «Мить відкриття в моїй науці», літературний конкурс «Майбутнє очима студентів».


«Участь у конференціях – це результат довготривалої та старанної підготовки, в процесі якої ти починаєш розбиратися у тому, що тобі цікаво, обмінюєшся думками з іншими, знаходиш нових знайомих, а після виступу вже розумієш, що чогось таки досяг. Студенти факультету беруть участь у заочно-дистанційній конференції «Міжнародне наукове літо» в Росії та інших наукових проектах, де завжди знаходять нове і пізнавальне для себе та своєї роботи. Ті, хто ще вагається у виборі теми, тільки придивляється, можуть взяти участь у підготовці заходів, допомогти з організацією, щоб краще зрозуміти суть і завдання наукових конференцій, круглих столів. Слід відзначити, що цього року в Університетському  конкурсі студентських наукових робіт взяли участь 15 студентів  з факультету, з них троє пройшли на Всеукраїнський рівень. Зараз на факультеті здійснюється активна підготовка до конкурсу «кращий студент науковець Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна», - підсумовує Світлана.


Сьогодні факультет іноземних мов чекають нові дослідження та перспективи. Пошук талановитих, творчих, обдарованих продовжується.


С.ШКУРАЙ