Середа, травня 25, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Протипожежний

Рейд

 

Протипожежний


З початку 2012 року в Україні сталося 8389 пожеж. Вогонь забрав життя більше, ніж у 800 людей. Серед постраждалих 13 дітей. Харківська статистика не менш шокуюча: 556 пожеж, у яких загинуло 49 дорослих і одна дитина. Оcь чому рятувальники МНС та інспектори Держтехногенбезпеки разом з представниками державного управління науки та освіти Харківської облдержадміністрації наполегливо працюють, щоб виконати план роботи з попередження пожеж і у навчальних закладах, зокрема. Співробітники ППЧ-41 разом із нашим кореспондентом 19 березня здійснили рейд по університету. Результати перевірки пропонуємо вашій увазі.


Як виявилось, справи з пожежною безпекою не зовсім такі, як хотілося. Багато приміщень захаращені паперами, книжками та іншими легкозаймистими речами, що знаходяться поруч із увімкненими електроприладами. Не рідкість залишені без нагляду та увімкнені чайники, електроплити. У шахтах інженерно-технічних комунікацій знаходяться відходи виробництва та сміття. Деякі шахти слугують шухлядами для віників. Достатньо маленької іскри… і вогонь пошириться на кілька поверхів! З однієї такої шахти навпроти аудиторії 6-11, як тільки ми з Віктором Гнатовичем Ситніком, начальником ППЧ-41, відкрили її,  просто вивалились зв’язка дерев’яних дощечок.


Подекуди бракує пожежних рукавів. Ми навіть натрапили на вогнегасник, яким користувалися не за призначенням, з навчальною метою, без відповідного на те дозволу. На фізичному боці головного корпусу внутрішній протипожежний водопровід не функціонує з першого по сьомий поверхи. На сьомому поверсі, де розташований механіко-математичний факультет, в холі ліворуч стоять списані меблі, затуляючи собою евакуаційний вихід. Порушення були зафіксовані і в кабінеті, що належить головному енергетику. А в столярних майстернях – недопалки між дерев’яною стружкою та «облаштоване» власними силами місце для паління.


І, звичайно, куди ж без порушників-курців? Їх знайшлось також достатньо: студенти Я. В. Нікішина, А. О. Жовнір, О. О. Васильєва із соціологічного факультету, В. В. Андросова з психологічного, А. А. Нестеренко з факультету міжнародних економічних  відносин та Р. П. Москаленко з фізико-енергетичного. Багатенько! Мотайте на вус, панове студенти, йдуть перевірки. З цигаркою ми застали навіть декого зі співробітників університету. Загалом, запах тютюнового диму почуєте у багатьох коридорах.


У середу, 21 березня, співробітники ППЧ-41 та інспектор Л. І. Кантарія в Центральній науковій бібліотеці провели навчання з евакуації людей та практичного використання засобів пожежогасіння.
Згідно із розпорядженням ректора «Щодо протипожежного стану та режиму заборони тютюнопаління» і наділі будуть сформовані рейдові комісії, які проводитимуть регулярні перевірки. Адже наша безпека залежить від нас з вами!


До рейду приєдналася С. ШКУРАЙ.