Понеділок, травня 23, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Непомітний, але необхідний

Підрозділи університету

 

Непомітний, але необхідний


ВІД РЕДАКЦІЇ. Розповісти про діяльність служби головного інженера університету Володимира Степановича ПАХАРЕНКА попросили наші читачі. Кореспонденти газети «Харківський університет» спробували осягнути таємниці та тонкощі роботи даного підрозділу – не дуже помітного, але такого необхідного.


– Володимире Степановичу, яка структура служби головного інженеру?


– Служба головного інженеру –  відносно новий відділ, створений у 2010 році. Раніше всіма даними питаннями опікувався проректор з адміністративно-господарчої частини. Проте 43 університетських об'єкта – це забагато для однієї людини. Знадобився розподіл праці. Наша служба опікується питаннями будівництва, ремонту та енергозбереження. Сьогодні служба головного інженера налічує у своїй структурі п'ять підрозділів: відділ капітального будівництва, служба нагляду за будівництвом, спорудженням та інженерними комунікаціями, лабораторія із замірів опору ізоляції електромереж, служба контролю за газовим обладнанням і служба екології. Працюють у цих відділах інженери. Співпрацюємо із підрядними організації.


– Що входить до обов'язків головного інженера  університету?


– Діють офіційно затверджені обов'язки головного інженера: керівництво  підвідомчими службами, сприяння розвитку розбудови в університеті, заохочення до переоснащення технічної бази, покращення житлово-комунальних умов проживання в гуртожитках, сприяння енергозбереженню та економічному використанню ресурсів на об'єктах, покращення екології робіт, контроль над будівництвом як гуртожитків, так і житла для працівників. Так, за сприяння відділу капітального будівництва в 2007 році завершено зведення будинку на 70 квартир для співробітників університету.


–  Розкажіть про колектив служби.


–  Колектив служби забезпечують досвідчені працівники та молоді кадри. Серед наших шанованих пенсіонерів - Галина Іванівна САМСОНОВА, кошторисник,  Людмила Олексіївна КУЛІШ, заступника начальника відділу, вона забезпечує технологічний нагляд за об’єктами і частково займається кошторисною документацією, Микола Йосипович ЩЕГОЛЬ забезпечує залучення організації до реалізації різноманітних завдань, також опікується документацією, Віктор Іванович РЯБЕНЬКИЙ, заступник інженера, відповідає за інженерні мережі університету (теплові, газові). Серед молодих працівників – Олег Борисович ГИРЕНКО, інженер першої категорії, єдиний з усього колективу має сертифікат якості інженера будівництва. На всіх цих людях і тримається робота служби.


–  Що найскладніше у вашій роботі?


–  Найскладнішими і найпроблемнішими є питання фінансування. Коли через недостатнє фінансування зриваються надважливі заплановані роботи, буває дуже важко.


–  Що зроблено за минулий рік ?


–  Минулого року служба брала участь в освоєнні Північного корпусу університету: відремонтована покрівля корпусу, що постраждала під час пожежі,  усунено численні аварійні ділянки, відремонтовано системи водопостачання, теплопостачання. Здебільшого роботи велися силами ремонтної дільниці університету. Служба головного інженера займалася усуненням аварійних ділянок у головному корпусі університету, наприклад, був відремонтований старий вхід до університету. Дуже багато сил було спрямовано на ремонт гуртожитків № 9 та № 11, що на пр. Л. Свободи та вул. О. Яроша. Мали брати участь у програмі реконструкції до Євро 2012, але через брак фінансування, їх зняли з програми, ремонт повністю проводили силами університету. Були частково відремонтовані гуртожитки № 9, 10, 11. Це саме ті гуртожитки, які найбільше потребують ремонту.


–  Які плани на поточний та наступні роки?


–  Цього року для проведення ремонтних робіт виділено 7,5 млн. грн. 4,5 млн. грн. розраховуємо витратити на подальший ремонт гуртожитків. Заплановано до 2014 р. до 210-ої річниці університету завершити ремонт усіх гуртожитків. Продовжуватимемо ліквідовувати аварійні ділянки у головному корпусі, замінювати системи опалення в корпусі А1 (фізичний факультет) На це вже також виділені гроші. Плануємо провести ремонт лабораторії на хімічному факультеті, завершити ремонт бази практики геолого-географічного факультету в с. Гайдари. Плануємо також до 210-ї річниці альма матер завершити створення в університеті власного музею етнографії та археології в головному корпусі університету у напівпідвальному приміщенні першого поверху. Проектна документація повністю готова, розпочато ремонтні роботи.


Розмовляли А. ЧАЛА, А. КУТАС.