Вівторок, серпня 04, 2020

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Про фотокопіювання у ЦНБ

Про фотокопіювання у ЦНБ


У зв’язку зі збільшенням кількості звернень користувачів з бажанням фотокопіювати документи із фондів ЦНБ, пояснюємо можливості бібліотеки щодо копіювання.
Можливість копіювання документів у бібліотеках України визначається чинним Законом України «Про авторське право та суміжні права» від 23.12.1993 р. №3792-ХІІ (остання редакція від 9.05.2011 р.), статтею 22. У даній статті чітко визначаються можливості бібліотек з вільного відтворення примірників твору тільки репрографічним способом з метою освіти, навчання, дослідження. Репрографічний спосіб передбачає копіювання документу, але не в електронній, цифровій чи іншій формі, яку зчитує комп’ютер (визначення – у вказаному Законі). Правила користування ЦНБ складені з урахуванням виконання Закону України «Про авторське право та суміжні права».
Виходячи з вищевказаних Закону та Правил, бібліотека надає користувачам наступні послуги з відтворення документів: копіювання (репрографічне відтворення) документів з фондів за допомогою копіювального пристрою типу ХЕRОХ, який встановлено на території ЦНБ, на 8 поверсі, де знаходиться більшість читальних залів. Виключення становлять дисертації, рідкісні видання та деякі інші твори, зазначені у Правилах користування ЦНБ; відтворення уривків творів, на які закінчився термін дії авторського права. Деякі з таких творів (повністю чи частково) відображаються в Електронному архіві ХНУ імені В. Н. Каразіна: http://dspace.univer.kharkov.ua та знаходяться у вільному доступі.
Шановні користувачі! ЦНБ надає багато послуг, постійно розширює їх спектр в межах чинного Законодавства України. Дякуємо за розуміння та запрошуємо всіх до бібліотеки, а також на наш сайт: http://www-library.univer.kharkov.ua/ukr.
Звертаємо увагу! Територія ЦНБ – зона WI-FI! Запрошуємо усіх користуватися можливістю безкоштовного доступу до Інтернет у бібліотеці! Також до ваших послуг – комфортні зали для підготовки до занять та наукової роботи! Чекаємо на вас!


О. БАБІЧЕВА, заступник директора ЦНБ.