Понеділок, січня 18, 2021

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Фахівець і студент

Євген КУРБАТОВ, співробітник сектору космічних досліджень фізико-технічного факультету - стипендіат благодійного фонду Юрія Сапронова працює в університеті 5 років. Заочно навчається в НТУ „ХПІ”. Внесок юнака у якісне виконання Державного замовлення, що виконувала кафедра останні чотири роки, вагомий. Євген брав безпосередню учать у збиранні, налагодженні, калібруванні блоків і вузлів технологічного та льотного зразків супутникового телескопу електронів і протонів СТЕП-Ф в рамках виконання університетом міжнародної наукової космічної програми «КОРОНАС-ФОТОН», що була здійснена на російському однойменному супутникові. Саме він трудився під час проведення кліматичних випробувань, випробувань на вібраційну міцність та електромагнітну сумісність приладу СТЕП-Ф на підприємствах космічної галузі України, а також калібрування льотного зразку приладу СТЕП-Ф на електронному мікротроні Інституту електронної фізики Національної академії наук України.
Учасник виконання гранту Українського науково-технологічного центру Євген спільно з закордонними партнерами університету м. Алкала (Іспанія) брав активну участь у проведенні термовакуумних випробувань лабораторного зразку новітнього космічного приладу SIDRA з реєстрації потоків частинок і поглинених доз іонізуючого випромінювання на стаціонарному устаткуванні сектору, а також випробувань на радіаційну міцність на електронному мікротроні Ужгородського Інституту електронної фізики.
У квітні 2010 року за участь у розробці, виготовленні та налагодженні супутникового телескопу електронів і протонів СТЕП-Ф міжнародної космічної програми „КОРОНАС-ФОТОН” Є. В. Курбатов був відзначений Подякою Національного Космічного Агентства України.


О. ДУДНИК, завідувач сектором космічних досліджень ФТФ.