Вівторок, травня 17, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

В Інституті Конфуція

ВІД РЕДАКЦІЇ. Ми вже не один раз розповідали про діяльність новоствореного Інституту Конфуція. Як там справи сьогодні в кінці 2010? Про досягнення, розвиток та плани інституту бесіда нашого кореспондента із директором Інституту Конфуція з китайського боку Хуншен ШИ.
…16 грудня 2008 року в університеті почав роботу новий підрозділ - Інститут Конфуція. Його робота стартувала з навчання вісімнадцятьох студентів, які отримали сертифікати Інституту Конфуція, що підтверджують проходження курсів та певний рівень володіння китайською мовою.

Минуло два роки, інститут суттєво розрісся, вийшов за межі університету.

Хуншен ШИ: «Що стосується роботи Інституту в межах університету, зокрема співпраці з факультетом іноземних мов, то з вересня цього року ми набрали п»ять груп студентів по дванадцять чоловік. Сьогодні в Інституті працюють дев’ятеро викладачів з китайського боку, з них чотири волонтери, та одна людина з українського боку. Студенти факультету іноземних мов навчаються за особливою програмою: складні переклади, додаткові курси з китайської культури: ми організовуємо спеціальні позапланові лекції, під час яких розказуємо про особливості китайської кухні, мистецтва, ієрогліфіки. Серед цих студентів щороку обираємо сімох кращих, які на пільгових умовах поїдуть навчатися до Китаю. Спеціально для факультету іноземних мов організовуємо щороку Всеукраїнську конференцію з китайської ієрогліфіки, цього року ця конференція приурочена до річниці створення Інституту Конфуція, кількість учасників – близько п’ятдесяти осіб. Цього року ми відкрили ще кілька нових баз за межами університету, зокрема у Полтаві, Кременчуці, Сумах. В Харкові відкрили підрозділи на базі університетського ліцею та авторської школи Бойко, але сьогодні робота цих баз призупинена через те, що нам не вистачає викладачів, найближчим часом з Китаю мають приїхати додаткові кадри, і тоді ми зможемо відновити роботу. Також у Харкові ще кілька шкіл чекають на відкриття підрозділів Інституту Конфуція. Ми маємо сьогодні багато планів щодо розширення робочої бази Інституту, плануємо розширювати свою роботу не лише в плані вивчення китайської мови, а й у плані ознайомлення з Китайською культурою».


А. ЧАЛА, наш спецкор.