П'ятниця, липня 10, 2020

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Державна премія України-2010

Ірина Миколаївна Бельська


Наукова діяльність І. М. Бельської присвячена вивченню фізичних властивостей малих тіл Сонячної системи. За її активної участі в НДІ астрономії було розпочато вивчення астероїдів як нового напрямку наукових досліджень, що набув міжнародного визнання. І. М. Бельська є співвиконавцем низки міжнародних проектів, зокрема з вивчення фізичних властивостей тіл поясу Койпера та дослідження астероїдів за допомогою космічних місій. І. М. Бельська є автором понад 100 публікацій у провідних вітчизняних та міжнародних виданнях та співавтором авторської та чотирьох колективних монографій. Свідченням визнання великого наукового внеску І. М. Бельської є присвоєння Центром малих планет Міжнародного астрономічного союзу її імені астероїду 8786 Belskaya.

 

Вадим Григорович Кайдаш


Наукова діяльність В. Г. Кайдаша присвячена проблемам дистанційного зондування тіл Сонячної системи. Він працює над вивченням фізичних умов на поверхнях космічних тіл з метою прогнозування складу та структури поверхонь планет на основі аналізу даних фотометрії та поляриметрії. В. Г. Кайдаш є співвиконавцем кількох міжнародних проектів з обробки даних космічних місій до Місяця, Марса, супутників великих планет. В. Г. Кайдаш є автором понад 100 публікацій у провідних вітчизняних та міжнародних виданнях та співавтором авторської та двох колективних монографій.

 

Дмитро Федорович Лупішко


Наукова діяльність Д. Ф.Лупішка присвячена вивченню фізичних властивостей тіл Сонячної системи. Він першим в колишньому СРСР започаткував новий напрямок у вивченні Сонячної системи, розпочавши систематичні дослідження астероїдів, і доклав багато зусиль для ініціювання таких досліджень в Україні. Згодом цей напрямок набув міжнародного визнання. Д. Ф. Лупішко є автором 200 наукових публікацій, серед яких одна авторська та п»ять колективних монографій, дві з яких надруковані видавництвом Арізонського університету в США. Свідченням визнання великого наукового внеску Д. Ф. Лупішка є присвоєння Центром малих планет Міжнародного астрономічного союзу його імені астероїду 3210 Lupishko.