Понеділок, жовтня 03, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить. Квітень 2020

 

Спільне звернення

Профспілки та Спілки ректорів Харкова щодо оптимального секвестру бюджету-2020. Профспілка працівників освіти і науки України  спільно із Президентом Спілки ректорів, розуміючи необхідність скорочення бюджетних видатків Державного бюджету на 2020 рік в умовах боротьби з поширенням вірусу COVID-19, звернулися до Прем'єр-міністра України та Голови Верховної Ради України з  приводу прийняття виважених змін до Державного бюджету України на 2020 рік, їх скорочення за менш пріоритетними напрямами. У зверненні наголошено на неприпустимості скасування фінансування за низкою бюджетних програм, зокрема щодо підтримки пріоритетних напрямів наукових досліджень, експериментальних розробок, розвитку закладів вищої освіти. Висловлено заперечення зменшенню видатків за низкою інших важливих та необхідних освітніх та наукових програм, що спричинить згортання нових механізмів фінансування науки, підвищення кваліфікації педагогів, медичних та фармацевтичних кадрів, поставить під загрозу належне функціонування вищої освіти та науки. У нинішніх умовах такий крок стане антисоціальним зменшення видатків та стипендіального забезпечення, у підготовці кадрів закладами вищої та передвищої освіти. Професійна спілка освітян та науковців та Спілка ректорів наголошують на необхідності пошуку оптимального рішення щодо секвестру бюджету, не допустивши закриття названих програм і значного скорочення видатків за іншими, що сприятиме недопущенню руйнації освітньої галузі та призупинення розвитку науки.

З поповненням!

Як приємно серед жахів карантину і коронавірусу  повідомити гарну новину в університеті, в місті, в Україні.  Порадіймо, посміхнемося: у ці квітневі і  сонячні дні ділимося радістю Харкова і  Фельдман Екопарку: в ніч із неділі на понеділок в кінця березня у  Фельдман Екопарку народилося американське дитинча  мініатюрного  коника. Ось воно – маленьке і беззахисне  біля турботливих рук господаря парку… Картина маслом!  Батьки хлопчика - тато Літл Стар і мама Лола - прибули до  мультикомплексу із Нідерландів. Сьогодні  хлопчисько тулиться до мами, до людини в окремому вольєрі на конюшні. А в теплі квітневі дні його почали виводити  на прогулянки. Ім’я  у дитини поки що відсутнє. Його вигадують усі бажаючі:  і юннати, і відвідувачі  - ми теж можемо взяти участь і запропонувати свій варіант.

О.ДЕУС.