Четвер, червня 08, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Трибуна декана філософського факультету

 

 

За 18 років філософів

Проф. І. В. КАРПЕНКО, декан філософського факультету:


– Влітку 2019 р. філософському Каразінського університету виповнилося 18 років. З 1 вересня 2001 р. розпочали своє навчання перші студенти філософського факультету за спеціальністю «Філософія», а згодом до них приєдналися студенти спеціальностей «Культурологія» і «Здоров’я людини».   Отже перший випуск студентів відбувся в 2006 р.  За роки свого існування філософський факультет підготував близько семи сотень фахівців, які отримали якісну філософсько-культурологічну освіту. Звичайно, не досить тривалий час поки що не надав можливості його випускникам проявити свої найкращі якості, що знайшло би втілення у найвищих академічних і наукових званнях, високих соціальних статусах. Проте серед його випускників є депутати міської ради, працівники  телебачення, викладачі вищих навчальних закладів м. Харкова і України. Випускниками філософського факультету захищено понад два десятки кандидатських дисертацій.

Серед найкращих випускників факультету:

– Директор Центру зв’язків з громадськістю   Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна  Фоломєєв Максим Анатолійович, який закінчив спеціальність «Культурологія», аспірантуру на кафедрі політології і успішно захистив  кандидатську дисертацію з політичних наук. Успішна робота Максима Анатолійовича на цій посаді відома широкому університетському загалу;

– Толстов Іван Вікторович, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії і соціології Українського державного університету залізничного транспорту (м. Харків), автор кількох підручників, наукових публікацій в журналах, що входять до провідних наукометричних баз, опонент на захистах кандидатських дисертацій в спеціалізованій вченій раді Харківського університету, постійний учасник Харківських міжнародних Сковородинівських читань, співпрацює з Харківським відділенням МАН України;

– Голубенко Олександр  Васильович, кандидат філософських наук, доцент кафедри теоретичної і практичної філософії імені професора Й. Б. Шада нашого університету. Фахову підготовку та високий професіоналізм Олександр Васильович повною мірою демонструє виконуючи обов’язки відповідального секретаря і технічного редактора Вісника Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, серія «Філософія. Філософські перипетії».

Центр інтелектуального життя регіону

ВІД РЕДАКЦІЇ: Максим Анатолійович ФОЛОМЄЄВ – директор Центру зв’язків з громадськістю Каразінського університету. Його історія  в alma mater розпочалася 19 років тому, коли він прийшов вступати на історичний факультет і таки вступив. Однак закінчив навчання він саме на філософському факультеті, до того ж став його найкращим випускником.


«Ще зі шкільних років я знав, що саме з цим університетом пов’язано інтелектуальне становлення Східної України, – розповідає Максим Анатолійович.  – 2000-го року я вступив на історичний факультет, на заочне відділення. Однак після двох років навчання в університеті виник філософський факультет, на якому вивчали історію ідей, історію людського інтелекту і його набуття. Це мене дуже зацікавило, тому я прийняв рішення залишити навчання на історичному факультеті та вступити на перший курс філософського». Максим Анатолійович є першим випускником спеціальності «Культурологія». «Я постійно цікавився саме політичною культурою та її розвитком, тому навчання в аспірантурі на кафедрі політології філософського факультету стало логічним продовженням. 2013 року я вже захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю «Політичні процеси та інститути» під керівництвом проф. Л. М. Півневої».

У студентські роки Максим став першим головою студентського наукового товариства філософського факультету, з 2006 по 2009 очолював правління СНТ університету, започаткували студентську наукову конференцію «Харківські студентські філософські читання», яка минулого року проводилася вже вп’ятнадцяте. В організації перших шести М. А. Фоломєєв брав безпосередню участь. «Завжди було досить багато учасників з Києва, Львова та Одеси,  – говорить Максим Анатолійович. – В рамках конференції ми проводили різні культурні заходи. Наприклад, одного вечора в одній із факультетських аудиторій ми робили постановку п’єси Семюеля Беккета «Чекаючи на Ґодо». Нетрадиційний формат її постановки всім сподобався і дуже запам’ятався».

… Працювати в університеті М. А. Фоломєєв почав з 2009 року. «В прикладному сенсі я працюю в напрямку веб-комунікацій, брендингу та PR. І фах, який я отримав на філософському факультеті, мені в цьому допомагає, – відзначає Максим Анатолійович. – 2010 року було зрозуміло, що університет є великими комунікативним майданчиком, якому необхідно впорядкувати веб-комунікації, зокрема, створити професійний сайт та забезпечити присутність в соціальних медіа, адже це є рекламою університету, від якої залежить, чи прийдуть до нас абітурієнти. Було створено Центр веб-комунікацій, директором якого я став у грудні 2011 року. Крім того, як показує світова практика, виживають ті університети, які мають сталий бренд. Тому зараз створений у 2016 році Центр зв’язків з громадськістю, який мені пощастило очолювати, працює над брендингом університету та його просуванням в українському та глобальному контекстах. Важливо, що Каразінський за результатами цьогорічної вступної кампанії входить до сімки найбільш популярних університетів країни. Нам приємно бачити такий результат належного зовнішнього позиціонування університету».

Викладати в університеті Максим Фоломєєв розпочав 2013 року. Спочатку був старшим викладачем на факультеті МЕВ та ТБ, з 2015 – доцент кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій на соціологічному факультеті. Максим Анатолійович займається громадською роботою: працював у Громадянській мережі ОПОРА, займаючись незалежним моніторингом передвиборчих кампаній, співпрацює з декількома аналітичними центрами в якості експерта з політичних технологій і комунікацій.

…Вільного часу не багато. Мріє написати книгу, яка б була перш за все йому до душі. За 19 років Каразінський давно став для нього чимось значно більшим, ніж просто місцем роботи.

М. А. ФОЛОМЄЄВ: «Для мене університет – це люди, які тут працюють, центр інтелектуального життя регіону».