Понеділок, жовтня 25, 2021

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Фігуровка

 

 

 

Гарно, як у дитинстві…

 

ВІД РЕДАКЦІЇ: Спортивно-оздоровчий табір «Фігуровка» Каразінського за п’ять заїздів відвідало 297 відпочивальників. Він надає унікальну можливість відпочити, як удома, разом із університетською родиною. Все тут до душі, все як у дитинстві. Наш спецкор Надія РУБІНІНА привезла в кінці літа цей репортаж із табору.

 

Дорога від Чугуєва до «Фігуровки» близько п’яти кілометрів. Адже найближчий до табору міст продовжує і в цьому році перебувати в аварійному стані, як ми писали і минулого року. Отже, доводиться об’їжджати лісовою дорогою. А це значно довше. За словами директора спортивно-оздоровчого табору Олексія Олександровича БЕГМЕНКА, саме стан мосту – найболючіша проблема «Фігуровки»: це створює незручності і для відвідувачів, і для постачання продуктів харчування. Неодноразові звернення до органів місцевого самоврядування про ремонт мосту поки не приносять ефекту.

 

…Затишний осередок спортивного відпочинку, загартовування та здорового способу життя гостинно вітає нас під величними кронами лісу. Чисте повітря, відсутність гамору, дерев’яні сині та зелені будиночки для студентів, двоповерхові сімейні котеджі для старших, футбольний майданчик, гойдалки… Грають діти, на лавках відпочивають співробітники університету. Ольга Михайлівна МАЛЬЦЕВА розповідає, що відпочинок у таборі їй порадила мати, яка відпочивала тут у своєму студентстві ще у 60-ті рр. Цікаво, що тоді у будиночках жили лише викладачі, а студенти спали у наметах. Цього року табір пропонував п’ять заїздів по одному тижню, замість чотирьох, як було минулого року. «У планах відремонтувати дах у їдальні та паркан за нею, також стежимо за деякими деревами, які хиляться і загрожують упасти. Кожного року санітарно-епідеміологічна служба та співробітники МНС дають висновок про відповідність табору усім вимогам», – розповідає Віктор Іванович ВОЛОХ, громадський активіст табору.


 

…Стежка до берегу річки Сіверський Донець. Нею кожного дня прямують бажаючі поплавати або порибалити, чи влаштувати сплав на байдарках. Дно річки регулярно очищується, цього року відремонтували пірс. За одним із столів товариство збирає величезну картину із пазлів. Олена Олександрівна ЧОЛОМБІТЬКО, інженер Інституту Конфуція Каразінського університету: «Подобається, що тут кожен має можливість знайти розвагу до душі: футбол, волейбол, бадмінтон, настільний теніс. Якісне харчування, затишно, як удома. Отож, завжди запрошуємо доньку із собою, а тепер і онуку».

 

Діти в захваті від тутешніх дискотек, які проводив діджей із університету. Серед відпочивальників є і професійні спортсмени, адже табір має чудові умови для проведення загальної фізичної підготовки та зборів спортивних шкіл боксерів і борців. Їдальня – особливе місце. Вона мені дуже нагадала шкільну, навіть смачні запахи схожі та меню так само прикрашає стіну біля входу. «Продукти привозимо завжди свіжі і якісні, буває, що купуємо у м’ясокомбіната цілу тушу і потім м’яса вистачає на весь тиждень. Водопостачання відмінне: маємо власну автоматизовану водонапірну вежу, а за межами табору – джерело з чистою водою», – запевняє Віктор Іванович. Кухарів запрошують із дитячих садочків і шкіл. В меню традиційні й різноманітні українські страви, якість яких мене люб’язно запросили перевірити на собі, почастувавши супом з фрикадельками та рибними котлетами із салатом. Страви свіжі та смачні.


 

Комендант Ксенія Володимирівна ФЕДОРЕНКО працює тут перший місяць, але відпочиває саме у Фігуровці з дитинства, виросла тут. За її спостереженнями, багато викладачів приїздить до табору кожного року, а студентів, на жаль, зараз поменшало – обирають інший відпочинок. Чому? Ми обіцяємо вам провести опитування і вияснити, як саме повернути сюди молодь. Сьогодні «Фігуровка» у стані оновлення, яке, можливо, приверне увагу і молодіжної аудиторії.

 

Надія РУБІНІНА.