Понеділок, травня 23, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Практики

Літня археологічна школа

ВІД РЕДАКЦІЇ. Влітку студенти-історики та харківські школярі спробували свої сили в археологічному дослідженні. Про те, як проходила та чим запам’яталася «Літня археологічна школа», нам розповів її керівник Василь Васильович РУСНАК.

–  Цього року ми побували на розкопках археологічного комплексу, розташованого біля с. Войтенки Валківського району Харківської області. Це унікальне поселення й могильник пізньоримської доби – початку епохи Великого переселення народів. Традиційно у наших польових дослідженнях беруть участь школярі з усіх куточків України. Цього року – така співпраця набула іншого формату. Спільно з комунальним закладом «Харківська обласна Мала академія наук Харківської обласної ради» була організована пробна «Літня археологічна школа». Двадцять школярів – учасники МАН (керівники Л. М. Соломатіна, С. О. Перепелиця) та учні приватної гімназії "Очаг" (керівник І. В. Гуртовая) з 1 по 12 серпня стали першопроходьцями цієї школи. Крім безпосередньої участі в розкопках, камеральної обробки матеріалів і складання польової документації, учні прослухали ряд лекцій з археології та нумізматики. Варто відзначити зацікавленість і старанну роботу юних археологів. За 5 днів першої та 7 днів другої зміни наші юні колеги змогли в повній мірі уявити складність і багатогранність роботи археолога у полі. Польові дослідження це не лише фізична робота з лопатою, шпателем або пензлем, а й праця з кресленнями, польовою документацією і геодезичними інструментами, що необхідно для детальної фіксації артефактів або археологічних об'єктів. Літня археологічна школа працюватиме і в майбутньому. Основою для неї стане археологічний гурток, організований «Харківською обласною Малою академією наук Харківської обласної ради» спільно з Навчально-дослідною лабораторією Німецько-Слов'янською археологічною експедицією Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Гурток готуватиме учнів до написання навчально-дослідних робіт з археології в МАН і виховуватиме  нове  покоління дослідників-археологів.


Таїсія ЄРОХІНА.