Четвер, травня 19, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Фізико-технічний

 

26 статей доробку…

ВІД РЕДАКЦІЇ. За 2017 рік наукові дослідження, що проводились студентами ФТФ на кафедрах факультету, опубліковані у 26 статтях. Щороку кілька студентів ФТФ (від трьох до десяти) беруть участь у Літній школі з фізики плазми та керованого термоядерного синтезу в Інституті фізики плазми Макса Планка, Німеччина.

Голова СНТ Микита КИЗИЛОВ: «Ініціатива карається, але не на фізтесі! Якщо справа гарна, допоможуть і організувати, і провести, і прорекламувати. СНТ з ентузіазмом підтримує сміливі починання студентів! Ось уже третій рік поспіль з ініціативи фізтехівців на факультеті проводяться літні підготовчі заняття для першокурсників. За два тижні до початку семестру хлопці із задоволенням приходять в університет, щоб позайматися математикою, познайомитися з майбутніми одногрупниками та дізнатися від старшокурсників про те, що на них чекає в студентському житті. А для юних викладачів – третьокурсників і другокурсників – це гарна можливість повторити матеріал і потренувати педагогічні навички.

Восени починається підготовка до Студентського турніру фізиків. Формується кілька команд, тривають факультетські фізбої,  визначаються кращі гравці, відточується турнірна майстерність, загартовується командний дух. І якщо потрібна допомога, СНТ ніколи не відмовить. І звичайно, коли хтось із студентів перемагає в турнірі, привозить медаль з олімпіади або публікує статтю, СНТ відразу ж сповіщає про радісну новину весь факультет. Але ще важливіше вчасно поінформувати студентів про майбутні конкурси, конференції, літні школи і програми, і тут Наукове товариство не підведе. Допоможемо зареєструватися і оформити необхідні документи, порадити, до кого звернутися та у кого дізнатися більше про цікаві програми. Наша спільнота у «Фейсбуці» регулярно оновлюється анонсами щодо цікавих можливостей для студентів, які займаються наукою.

На парах студенти захоплено займаються фізикою, а після пар – час ще позайматися фізикою! На факультеті діє «Вечірній Фізтех», куди запрошують викладачів різних університетів, співробітників науково-дослідницьких інститутів поділитися зі студентами своїм досвідом. Занурюючись абсолютно в різні розділи фізики, лектори у неформальній обстановці розповідають про свої дослідження, науковий світ... А після семінару за чашкою чаю можна поговорити з лектором та поставити будь-які запитання.

У січня 2017 р. в Каразінському університеті відбулася зимова школа з астрофізики, організована ФТФ, спільно з НДІ астрономії та СНТ, а у листопаді пройшла Студентська наукова конференція «Актуальні проблеми сучасної фізики»,  присвячена 55- річчю ФТФ, де було заслухано 25 доповідей та подано понад 40 тез. На підході ще багато проектів, і жодна ідея не залишиться без уваги.  Чим більше задумів виникне у фізтехівців, тим цікавіше буде!»

Т. СОВА.