Субота, березня 25, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Досягнення!

Екологи -  переможці Програми Еразмус+

ВІД РЕДАКЦІЇ. Каразінський університет переміг у конкурсі Програми Еразмус+ за напрямом Жан Моне та Еразмус+ у вищих школах. Проект «Instruments of the EU Environmental Policy», який було представлено на конкурс міжнародною проектною групою за участю екологічного факультету, обрано для фінансування на період з 2017 по 2020 рік. Детальніше про ці проекти розповіла доц. Г. В. ТІТЕНКО, декан екологічного факультету:

- Взимку ми подавали проектні заявки, дві з яких - виграли. Програма Еразмус+ напряму Жан Моне - це освітній проект, який призначений для студентів-магістрів та викладачів. Проект присвячений інструментам європейської екологічної політики. Наразі активно триває апгрейд законодавства з охорони навколишнього середовища, а тому є багато нюансів, які не скореговані з європейським законодавством. В рамках цього проекту в березні до наших студентів приїдуть професори з європейських вузів, представники центрально-європейського університету в Будапешті та Потсдамського університету (Німеччина), колеги зі Словаччини, і проведуть цикл лекцій щодо інструментів менеджменту екологічної політики в Європі. Успішні студенти матимуть можливість поїхати до європейських університетів аби набути професійних навичок з цієї області. Для викладачів цей проект дає можливість підвищити кваліфікацію.

Проект «Еразмус+ у вищих школах» орієнтований на розвиток докторських шкіл в Україні. Наразі екологічний факультет працює в рамках нового положення про докторські школи, але проблема у тому, що немає практичної роботи щодо того як підготувати доктора філософії. Минулого року екологічний факультет подавав проектну заявку, яка стосується можливостей ознайомитися з європейським досвідом у роботі докторських шкіл з підготовки докторів наук у провідних університетах Європи, таких як університет наук про життя (Австрія), німецькі вузи та інші провідні університети Європи, але цей проект не пройшов. Тому цього року він був доопрацьований, і вже з новою партнерською групою цей проект виграв. «Цільовою аудиторією, яка акцентуватиме на європейський досвід, буде Україна та В’єтнам. У такій несподіваній співдружності ми будемо отримувати інформацію про докторські школи. Студентам-магістрам та аспірантам цей проект дасть можливість провести свої наукові дослідження на базі європейських університетів та реалізувати свої експерименти, користуючись їхнім обладнанням. Також до нас приїдуть професори з європейських університетів, які проведуть майстер-класи з організації наукових досліджень, розкажуть як працювати з інформаційними базами даних, банками даних та проінформують щодо стану навколишнього середовища. В рамках цієї Програми ми розраховуємо на встановлення обладнання для проведення наукових досліджень», - зазначила Ганна Валеріївна.

О. АЛІНКА.