П'ятниця, липня 10, 2020

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Центри

Вперед з Інноваційним центром!

ВІД РЕДАКЦІЇ. З кожним роком в університеті поширюється інноваційна діяльність. Підписуються меморандуми про співпрацю, оголошують конкурси спільних проектів з іншими країнами, проводиться робота по практичному впровадженню результатів наукових здобутків університету. Інноваційному центру Каразінського університету виповнюється 5 років. Директор центру Володимир Миколайович ШЛОКІН розповів, які завдання виконуються Інноваційним центром зараз та що чекає попереду:


На сьогодні в університеті реалізується 5 проектів ТЕМПУС Європейського Союзу: «IMPRESS» − підвищення ефективності студентських робіт, «TRADIR» − навчання альтернативному вирішенню суперечок як підхід до забезпечення прав людини, «EANET» − створення мережі випускників-підприємців, «QANTUS» − кваліфікаційні рамки для наук про навколишнє середовище в українських університетах, «SEHSI» − регіональний сталий розвиток на основі синергетичної взаємодії «екологія-людина» (багатодисциплінарні навчальні курси для магістрів, аспірантів та студентів, які навчаються за напрямком «Інженерія»).

У 2016 році Інноваційний центр брав участь у низці заходів із сучасних напрямків наукової діяльності, зокрема, засіданнях ради кластеру та круглому столі, організованому радою інноваційного регіонального аерокосмічного кластеру «Мехатроніка» (м. Харків, м. Запоріжжя, Дніпро); круглому столі, організованому Північно-східним науковим центром МОН і НАН України, на якому обговорювалася практична реалізація закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (м. Харків); у фестивалі науки, які організовувала Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка (м. Харків); тренінгу «Написання проектів. Фонди ЄС, США, Великобританії» Центру стратегічних ініціатив та прогресивного розвитку спільно з Міжнародною академією наук та вищої освіти Великобританії (м. Ірпінь, Київська обл.), тощо. Надано пропозиції до плану діяльності Міжвідомчої робочої групи з моніторингу і організаційно-методичного забезпечення розвитку національної інноваційної системи України. Надіслано 5 проектів на конкурс інноваційно-інвестиційних проектів для залучення коштів іноземних та вітчизняних інвесторів в розвиток м. Харкова, в якому проект «Бескаталітичний спосіб отримання високооктанових видів палива з вуглеводневої сировини» став переможцем у номінації «Кращий інвестиційний проект у галузі виробництва хімічної та полімерної продукції». Наприкінці 2016 року між нашим університетом та International Development Norway був підписаний Меморандум про співпрацю. Згідно з ним сторони домовилися про підтримку процесу комерціалізації в університеті шляхом імплементації науково-дослідних розробок в уже створені та нові технологічні компанії, про сприяння входу наукових розробок університету до Європейських інформаційних систем, про здійснення взаємної організаційної та інформаційної допомоги.

Минулого року проведено багато важливих зустрічей. Зокрема, університет відвідали делегації від Пекінського інституту характеристик навколишнього середовища, Всекитайської імпортно-експортної корпорації точного машинобудування, компанії «HUAWEI».  На початку цього року відбулася зустріч з представниками компанії «SAMSUNG». Під час візитів обговорювалися можливості співробітництва у різних галузях промисловості та наукових досліджень, а також фінансові аспекти співробітництва .

Також закликаємо молодих учених та викладачів прийняти участь у конкурсі спільних українсько-польських науково-дослідних проектів для реалізації у 2018-2019 р.р., який триватиме з 23 січня по 24 квітня 2017 року за сприянням Міністерства освіти і науки України та Міністерства науки та вищої освіти республіки Польща. До участі у конкурсі приймаються проекти відповідно до пріоритетних напрямків розвитку науки і техніки: «Комп’ютерні та новітні виробничі технології», «Енергетичний менеджмент та енергоефективність», «Екологія та управління навколишнім середовищем» «Науки про життя, нові технології, здоров’я та запобігання найрозповсюдженішим хворобам, біотехнології, біоінжиніринг та генетика», «Нові речовини та матеріали», «Соціальні та гуманітарні науки», «Оборонні технології».

Хотілося б зазначити, що в найближчому майбутньому вагомі результати в розширенні інноваційній діяльності університету надаватиме робота зі створення суб’єкта господарської діяльності, що проводиться на підставі закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність». Діяльність такого суб’єкту  господарської діяльності значно спростить комерціалізацію результатів науково-технічної діяльності співробітників та студентів університету.

Карина БОНДАР.