Середа, травня 31, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Спорт

Спортивні підсумки 2016 року

ВІД РЕДАКЦІЇ. Яким був 2016 рік для спорту у Каразінському університеті? Підбиваємо підсумки разом з доц. В. О. ТЕМЧЕНКОМ, завідувачем кафедри фізичного виховання та спорту.


- Володимире Олександровичу, згадайте, які важливі події сталися минулого року?

-  Минулий рік тривав під гаслами літніх Олімпійських ігор і Паралімпіади у м. Ріо-де-Жанейро. У цих головних змаганнях року брали участь і спортсмени Каразінського університету. Так, на літніх Олімпійських іграх вже втретє брала участь випускниця економічного факультету Тетяна БІЛЕНКО. На Паралімпіаді університет представила студентка соціологічного факультету Марина ЛИТОВЧЕНКО, яка стала бронзовим призером у турнірі з настільного тенісу.

Окрім цього, спортсмени університету були учасниками різних міжнародних турнірів. Так, наприклад, наша лучниця Олена БОРИСЕНКО, чемпіонка світу 2015 року, майстер спорту міжнародного класу, і у 2016 підтвердила свій статус. Незважаючи на звання чемпіонки світу, Олена була ще юніором. Минулого року вона сконцентрувала свої виступи саме на юніорських змаганнях, бо 2016 був останнім роком її юніорської кар’єри, і виборола кубок Європи, стала бронзовим призером чемпіонату Європи, а в ряді міжнародних турнірів вона показувала досить високі результати.

Олег ПЕРШИН (юридичний факультет) та Микита ЗІНОВ'ЄВ  (факультет геології, географії, рекреації і туризму) виступали на змаганнях з тхеквондо за версією ITF (Міжнародна федерація). Це не олімпійська версія тхеквондо, і все ж наші хлопці також досягли вагомих успіхів. Вони були призерами етапів на кубку світу, чемпіонату Європи і Світового чемпіонату.

- Мабуть, 2016 рік був «урожайнішим» на перемоги за 2015?

- Важко сказати, бо не минає й року без високих досягнень. Так, у 2015 була перемога Олени БОРИСЕНКО на Чемпіонаті світу, були значні успіхи спортсменів на Всесвітній Універсіаді. Студенти змінюються, Олімпійські ігри проходять раз на чотири роки, Універсіада раз на два роки. Тому все це порівнювати досить важко, але я можу впевнено сказати, що ми не втрачаємо темпів ходи, яку набрали. Каразінський університет і у спортивному житті показує високий  рівень.

- Зазвичай світових вершин досягають ті студенти, які ще до вступу в університет займалися певним видом спорту?

- Не завжди. Так, та ж Олена БОРИСЕНКО до вступу в університет взагалі не займалася спортом. Вона співала, танцювала, а фізична культура не була в пріоритеті. Займатися стрільбою з лука вона почала на першому курсі, і вже за півтора року стала чемпіонкою світу. Це справді унікальна людина. Є паралімпійці, які до цього займалися певним видом спорту, а внаслідок якихось життєвих випадків стали людьми, які мають обмежені можливості. Наша Марина ЛИТОВЧЕНКО є такою від народження. Вона вчилася грати у настільний теніс, і до вступу в університет займалася цим близько двох років, але завдяки співпраці зі старшим викладачем кафедри фізичного виховання та спорту О. В. КОВТУН, досягла таких висот.

-  Чого очікувати від прийдешнього року?

- У 2017-му відбудеться Всесвітня Універсіада, яка проходитиме у тайванському місті Тайбей. Ми плануємо, що наших студентів включать до збірної команди України, але як складеться економічна ситуація, ніхто не знає. Цього ж року у Мексиці буде проходити Чемпіонат світу зі стрільби з лука. Сподіваємось, що каразінці зможуть туди потрапити. Також цього року має бути європейська першість з настільного тенісу серед спортсменів з обмеженими можливостями. Інші змагання відбуватимуться в рамках країни.

Читачі загальноуніверситетської газети зичать спортсменам Каразінського університету високих здобутків та перемог!

А. ОРЛОВА.