Понеділок, травня 23, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Біологічний

CНТ біологічного: від конференцій до «Що? Де? Коли?»


ВІД РЕДАКЦІЇ. Четвертокурсниця кафедри біохімії Анна ФЕДОРОВА підбила підсумки роботи СНТ біологічного  в нинішньому  навчальному  році. Аня очолює товариство факультету вже півроку. У цій нелегкій справі їй допомагають старші товариші: заступник декана з наукової роботи, доц.. Д. А. ШАБАНОВ та секретар Вченої ради факультету, доц. О. В.  ТАГЛІНА. Анна:

— СНТ біологічного факультету активно бере участь в організації Всеукраїнських та місцевих біологічних турнірів, конференцій, круглих столів для молодих науковців, олімпіад, проводить заняття зі школярами в школі з біології та екології імені В.І. Талієва. Молоді вчені факультету учасники Всеукраїнського конкурсу наукових робіт студентів. Зараз в СНТ факультету складає приблизно 100 чоловік. Минулого року у листопаді успішно пройшла Міжнародна конференція молодих науковців «Біологія: від молекули до біосфери». Працювали 10 секцій: біохімії, молекулярної біології, генетики, біоінформатики, біофізики, фізіології людини та тварин, біомедицини, ботаніки, зоології, фізіології рослин, мікології та фітоімунології, екології та охорони навколишнього середовища. В рамках конференції пройшли круглі столи та семінари з питань сучасної біології. На цій конференції Олександр Зіненко виступив з доповіддю «Еволюційне значення гібридизації дрібних щиткоголових гадюк», Олександр Василенко розкрив тему «Екологічні проблеми басейнів та річок України», а Ольга Утєвська підготувала тему «Український генофонд».

Хто може стати учасником такої конференції?  Всі студенти, починаючи з першого курсу. Потрібно лише протягом певного місяця подати заявку та тези. За матеріалами конференції видається збірник праць. Для багатьох це є однією з перших наукових публікацій. Конференція дійсно міжнародна: приїжджають вчені зі всієї України, Росії та Польщі. Цього разу була наша гостя з Москви Ольга Шпак — кандидат біологічних наук, науковий співробітник Інституту проблем екології та еволюції імені А.Н. Сєвєрцова РАН, член наукової громадської організації Рада з морських ссавців. Вона зробила цікаву доповідь на тему «Практична зоологія: вивчення, управління і охорона морських ссавців».

Ми дуже тісно співпрацюємо зі Студрадою факультету та профспілками: ми стали організаторами турніру «Що? Де? Коли?». Успішно функціонує «Speaking club». А ще біологічний та хімічний факультети разом з Центром довузівської освіти університету організовують хіміко-біологічні турніри імені І.І. Мечникова для старшокласників.

А.СПАСІБКО.