Неділя, травня 29, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Іменна стипендія

За роботу «на межі» наук

 

У цьому році стипендією імені М. М. Бекетова був нагороджений доцент кафедри прикладної хімії хімічного факультету Дмитро Володимирович ЗІОЛКОВСЬКИЙ.

Єдину стипендію серед молодих учених Харкова у галузі хімії отримав Дмитро Володимирович за заслуги та вклад в наукову і педагогічну сфери.

Науковою роботою учений став займатися на кафедрі теоретичної хімії ще будучи студентом хімфаку Харківського університету.

- Наукові дослідження  «на межі» наук цінуються найбільше, - говорить Дмитро Володимирович, - адже вони, зазвичай, дарують багато сюрпризів для фундаментальної науки та дають цінні матеріали для практичного застосування. Я уже майже 15 років займаюся науковою роботою і завжди намагаюсь приймати участь у розробці актуальних, цікавих тем. Понад 10 років я досліджував органічні напівпровідники. У співпраці з колегами-фізиками ми одержали та вивчили ряд унікальних за своїми властивостями матеріалів, про що написали 15 статей, які публікувалися у вітчизняних й іноземних журналах. Одночасно для мене завжди було цікавим застосування методів інформатики до вирішення наукових проблем, тому близько року тому я почав працювати над дуже перспективним у світі напрямком - хімічна інформатика - він пов’язаний зокрема з комп’ютерним пошуком лікарських засобів проти різноманітних захворювань. З цієї тематики ми на кафедрі прикладної хімії вже успішно виконали хоздоговірний проект та підготували до друку статті.

Щодо викладання, то Дмитро Володимирович бере участь у викладанні декількох загальних курсів та читає спецкурси власної розробки «Хемоінформатика для пошуку нових лікарських засобів» для студентів хімічного факультету та «Квантова хімія» для студентів радіофізичного факультету.

Таке широке коло наукових інтересів віддзеркалюється і на дипломних роботах, які виконуються під керівництвом Дмитра Володимировича - кожен студент може обрати саме те, що йому до душі. Іноді вони навіть самі пропонують цікаві теми для досліджень (наприклад, у цьому році зі своїми дипломниками учений побудував спектрометр, придатний для експрес-моніторингу параметрів довкілля).

- Авжеж, ми на кафедрі даємо широкий вибір напрямків для розробки та всіляко підтримуємо студентів, якщо вони мають свої ідеї, - каже науковець, адже саме робота над цікавими для себе та актуальними у світі дослідженнями «на межі» наук, на його думку, і допомогли йому отримати стипендію.

М. НОВАК.