П'ятниця, грудня 03, 2021

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Студентська наука

Студентська наука

 

Каразінські читання

 


ВІД РЕДАКЦІЇ. На історичному відбулася 67-ма щорічна міжнародна конференція «Каразінські читання». Ця традиція існує не одне десятиріччя і формує студентський дух та підтримує наукову атмосферу у нашій рідній Alma-mater. І цього року конференція пройшла організовано та ефективно. Хто ж займається нелегкою справою підготовки форуму?

Заступник декана з виховної роботи КАЛАШНИК Зінаїда Сафронівна знайомить кореспондента із ВОЛИНСЬКИМ Владиславом та ЯЦИНОЮ Ангеліною - четвертокурсниками групи ІС-43. Владислав із грудня 2013 обійняв посаду голови ради студентського наукового товариства, Ангеліна - головний редактор газети «HIST VOX». Обоє багато сил і енергії віддають організації «Каразінських читань». Волинський Владислав забезпечує працю п’яти гуртків на факультеті, що засідають в останній тиждень місяця. Але найважливішим завданням Владислава є організація конференцій, власне, «Каразінських читань». Ангеліна Яцина з листопада 2012 працює головним редактором газети «HIST VOX». Видання щомісячне, має сім рубрик, піднімає найцікавіші і найважливіші проблеми студентського життя. Та до сьогодні друзі-студенти були зайняті найголовнішою подією - міжнародною конференцією «Каразінські читання» - 2014.

Владислав: «І морально, і фізично це дуже відповідально». Все турбує: поселення учасників конференції в гуртожитки, оформлення робочих груп, організація праці учасників, організація сoffee-break та багато інших важливих справ. Цього року конференція була менш масовою: близько 200 учасників з різних вузів України, Польщі, Китаю, Росії, Білорусі приймали участь у конференції. Тематика конференції широка - від археологічної, гендерної історії України до історії Слобожанщини. На конференції говорили про міжнародні стосунки у період холодної війни, були присутні безпосередні учасники воєнних подій. Організаторами конференції виступили Харківський національний університет міського господарства імені А. Н. Бекетова, Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, Бєлгородський національний дослідницький університет «Бєлгородський державний університет», історичний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Студентське наукове товариство університету. За результатами конференції укладається збірник студентських робіт, тези доповідей.

Людмила ГОРДЕЙЧУК, другокурсниця філфаку.