Неділя, липня 03, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Я хочу Вам сказати

Я хочу Вам сказати

Моя сторінка в житті економічного

Все попереду


Катерина ГРЕЧКОВСЬКА, першокурсниця напряму підготовки «маркетинг»:

- Моя сторіночка тільки починається. Але у школі я виборола перше місце другого етапу по МАН! Сподіваюся і на факультеті брати участь у студентському науковому товаристві. Мене приваблює будь-яка творчість, тому я збираюсь брати участь в університетському хорі. Використати всі можливості, які дає наш факультет і університет, стати високим професіоналом - ось моє завдання.

Мій дім


Доц. Махбубур Сідікович РАХМАН, кафедра маркетингу та менеджменту зовнішньоекономічної діяльності:

- Економічний факультет - мій рідний: тут я був студентом з 1982 р. Перші три роки навчався на вечірньому відділенні. Тоді проходив перший в СРСР експеримент: чи зможуть іноземні студенти одночасно вчитися і працювати на підприємстві. І мені випала можливість взяти участь у цьому досвіді. Цікаво, що в моїй групі було 25 дівчаток, а крім мене, був тільки один хлопчик. 23 із нас змогли отримати Червоний диплом. Ми завжди багато працювали: щоб підготуватися до іспитів, приміром, ми з одногрупниками збиралися разом, і поки хтось один читав матеріал вголос, всі інші намагалися його запам'ятати. І так по кілька разів. У 1988 році я закінчив економічний факультет на кафедрі статистики та обліку з відзнакою. Через рік я вже був в аспірантурі під керівництвом доктора економічних наук Семеняк Інни Володимирівни. Захистив кандидатську. Почав працювати доцентом на кафедрі маркетингу та менеджменту ЗЕД. На той час навчалося дуже багато іноземних студентів, і я був у них куратором. Я володію гінді, бенгальським, арабським і урду.

Я пишаюся студентами, аспірантами та педагогами ХНУ. Я люблю свій факультет: тут поряд зі мною найшанованіші мною люди. Тут навчалася моя майбутня дружина Рахман Лариса Іванівна, дві мої старші доньки. Мені завжди допомагали працювати мої колеги. Я відчуваю повагу до мене своїх студентів. Я не відчуваю, що я - з іншої країни. Факультет - це мій дім, моя доля, моє життя і любов.

Великий потенціал


Проф. А. А. ГРИЦЕНКО, член-кореспондент НАН України, завідуючий кафедрою економічної теорії та економічних методів управління:

- Для мене Харківський університет є священним місцем, храмом, у який я заходжу завжди з приємним хвилюванням. Хоча я приходжу на факультет працювати, ця робота приносить мені задоволення. Я люблю читати лекції, спілкуватися зі студентами, бачити, як у них з'являється самостійність у мисленні, що для мене особливо важливо і що я ціную перш за все. Це так необхідно в мінливому і потопаючому в інформаційному океані світі. Залишитися суб'єктом (а не перетворитися на об'єкт маніпуляцій) зможе тільки людина, що вміє самостійно проникати у сутність речей, бачити за зовнішніми формами зовсім не схожу на них реальність. Це дуже складно, і це моя головна турбота.

Моя робота у Верховній Раді (1995-2001), у Національному банку (2001-2008) і зараз в Інституті економіки та прогнозування є спробою зробити теоретичні знання корисними і надати практичну актуальність власне теоретичним розробкам. І, природно, наука і практика повинні бути присутніми в університетському навчальному процесі. Мої студенти на першому або на п'ятому курсах іноді дізнаються про нові підходи раніше, ніж це з'явиться в наукових публікаціях або у вигляді практичних пропозицій в уряді. А кафедра економічної теорії та економічних методів управління , яку я очолюю, для мене є головний джерелом творчого натхнення.

У факультету я, впевнений, великий потенціал. Багато і проблем. Але в майбутнє ми можемо дивитися впевнено і оптимістично. І головне працювати на нього.

Інтерв’ю готувала Тетяна ПРОСКУРА,
другокурсниця економічного факультету.