Понеділок, серпня 15, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Економічному факультету - 80!

Економічному факультету - 80!

 

«Зміцнюватимемо наші позиції на світовому ринку освітніх послуг», -

доц. О. І. ДАВИДОВ, декан економічного факультету.


- Олександре Івановичу, як ми відзначатимемо 80-річчя всіма нами шанованого економічного факультету?

- Нам хочеться, щоб ця подія стала яскравою та пам’ятною у житті студентів, викладачів, випускників та всіх, хто пов’язав своє життя з нашим факультетом! Наші випускники закінчували наш факультет в різний час, в усіх різні життєві шляхи, але всіх нас об’єднує рідний факультет. Запрошуємо на святкування всіх випускників, які не забули про студентські роки, яким є про що розповісти студентам, поділитися досвідом.

Планів на 80-річчя дуже багато. Не вкладемося в один день. Незабаром відбудуться урочистості в актовій залі головного корпусу. Розпочнеться все з вітань. Привітають з ювілеєм не лише представники адміністрації університету, шановані гості міста і держави, випускники, а й колеги з інших ВУЗів. Святковий концерт готуємо силами наших студентів. Працюватиме виставка із науковою продукцією, підручниками, монографіями та публікаціями наших викладачів і науковців. Готуємо виставку фотографій, які відображають життя факультету. Найцікавіший сюрприз буде від студентів-економістів: флеш-моб - що створить композицію у формі літери «Е», яка символізуватиме економічний факультет.

- Олександре Івановичу, а що особисто для Вас означає цей ювілей?

- Найперше - гордість за наш факультет з його тривалою історією та вагомими досягненнями. До речі, економфак Харківського університету був заснований на вісім років раніше за економічний факультет Московського державного університету та на одинадцять - за економічний факультет Київського національного університету. По-друге - радість і високу відповідальність за зміцнення факультетських освітніх традицій, які напрацьовувалися упродовж десятків років. Факультет живе та розвивається, попри складні часи в його історії, попри всілякі труднощі, які з честю були подолані. Сьогодні факультет посідає помітне місце серед інших факультетів нашого університету.

- Розкажіть, будь ласка, про найголовніші пріоритети колективу.

- Це зростання не просто кількості студентів всіх форм навчання, а покращення якості їхньої освіти. Ми приділяємо сьогодні багато уваги впровадженню дистанційних технологій навчання студентів. Дистанційне навчання є однією з найбільш зручних і доступних форм отримання вищої освіти. Це ідеальне рішення для тих, хто віддає перевагу сучасним інформаційним технологіям в освіті та цінує свій час. Одним з пріоритетних напрямів навчального процесу стає англомовне викладання для іноземних студентів, це дозволить нам зміцнити наші позиції на світовому ринку освітніх послуг.
Важливе значення має інформаційне забезпечення діяльності економічного факультету на основі веб-комунікаційних технологій. На економічному факультеті здійснюється постійна, систематична робота з метою трансформації сайтів факультету та кафедр у повноцінні, багатофункціональні веб-ресурси, які цікаві та корисні для їх користувачів, інформативні для широкої аудиторії абітурієнтів, студентів, викладачів та інших користувачів, орієнтовані на формування і розвиток у мережі Інтернет цілісного, позитивного образу економічного факультету та університету в цілому.

Наш факультет докладає значних зусиль до налагодження співробітництва в різноманітних сферах науки та освіти з університетами Франції, Великобританії, Германії, США, Швейцарії, Китаю та ін. На сьогоднішній день маємо договір між нашим університетом та польським Політехнічним університетом у Лодзі про реалізацію спільної програми освіти бакалаврів з напрямку підготовки «Менеджмент».

- Що Ви бажаєте рідному факультету у його 80-річний ювілей?

Бажаю йому відсвяткувати ще багато таких ювілеїв, бажаю розвиватися, зміцнюватися, пишатися своїми випускниками та користувався повагою освітньої та наукової спільноти в Україні та світі.