Вівторок, травня 24, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

СНТ діє

СНТ діє

Цікавтеся наукою!


Доц. С. О. ШЕРСТЮК, заступник декана з наукової роботи медичного факультету:

― Рівень та ефективність нашої наукової діяльності першочергово оцінюємо за кількістю захистів кандидатських та докторських робіт, публікацій у фахових виданнях. У 2012 році, наприклад, захищено чотири кандидатські дисертації, цього року захищатимуться, як мінімум, дві докторські. На факультеті за минулий рік видано 25 навчальних посібників, один із них із грифом МОН, два підручники, три монографії, деякі з них написані разом із зарубіжними колегами. Якщо підрахувати наукові публікації, як студентів, так і викладачів, то назбирається близька 335 статей. Маємо також 23 оформлених патентів на винаходи. Наші викладачі та студенти проводять серйозну наукову роботу, займаються спільними методичними розробками щодо навчального процесу, статтями, дослідженнями. У квітні, до речі, проходитиме Міжнародна медична конференція молодих вчених, приурочена 20-річчю факультету.

Наука на медичному ― це реальна, помітна робота. Тому цілком заслужено наших студентів та викладачів відзначають стипендіями, преміями та іншими почесними нагородами, наприклад, стипендією Кабінету міністрів України за внесок у розвиток науки. На факультеті дуже активно працює СНТ, на кожній кафедрі діє свій гурток. Студенти залюбки займаються наукою, дуже ініціативні. Можу сказати, що, в порівнянні з минулими роками, вони стали більш зацікавленими. Думаю, це пов’язано з тим, що світогляд нинішніх студентів зовсім інший. Більшість із них розуміють, що доля лише в їхніх руках.
Працюємо в межах своїх можливостей. Хочеться, аби молодь не втрачала цей інтерес до науки, а тільки примножила його.

 

Студентський ентузіазм


«СНТ соціологічного факультету тримається на командному дусі, взаємопідтримці, ентузіазмі студентів та небайдужості викладачів», ― запевняє проф. Л. М. ХИЖНЯК ― заступник декана з наукової роботи.

Дійсно, студенти працюють завзято. На підтвердження цього наведу результати наукової роботи активу СНТ. Наприклад, Роман Борисов, п’ятикусник, та Олександра Дайнеко, аспірантка, стали переможцями Всеукраїнського конкурсу наукових робіт. Дівчина також є стипендіатом програми «Завтра in UA» фонду Віктора Пінчука. Любов Агамір’ян, четвертокурсниця та голова СНТ, посіла третє місце у Всеукраїнській олімпіаді з соціології. Разом з нею другокурсник Богдан Дікань представляв наш університет на III Міжнародній школі лідера «Соціолог». Члени СНТ беруть участь у різних конференціях, що проводяться в Каразінському, їздять на конференції до Києва, Одеси, Львова, Донецька, Миколаєва та за кордон.

…Понеділок. На годиннику 15.00, а в аудиторії 308 Північного корпусу університету розпочинається секція. Оскільки п’ятнадцятеро активістів СНТ тут, то сьогодні будуть прийняті нові рішення, а вже завтра на дошці оголошень з’явиться плакат-запрошення, наприклад, на поетичний вечір чи практику тимбілдингу ― налагодження в команді дружньої атмосфери , що сприяє роботі.

Окрім поточних заходів, СНТ на соціологічному має набагато серйознішу роботу. Про неї нам розповіла Лариса Михайлівна: «Важливим напрямом діяльності СНТ соціологічного факультету є організація щорічних квітневих наукових конференцій студентів та аспірантів з соціології, які набули міжнародного статусу з 2003 р. Конференції збирають молодих вчених з України, Росії, Білорусії та Польщі. У квітні 2012 р. проведено X Міжнародну наукову конференцію студентів та аспірантів «Соціологія у (пост)сучасності». За результатами конференції видано 10 збірок тез доповідей. Останніми роками у конференціях брали участь від 60 до 80 студентів майже з усіх соціологічних центрів України, а також з Мінська, Бєлгорода, Санкт-Петербурга, Саратова, Москви.


С. ЖУЧОК.