П'ятниця, травня 20, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Премії

Премії

Державну премію України


у галузі науки і техніки присуджено за 2012 рік у складі творчого колективу за цикл наукових праць «Динаміка пучків частинок високих енергій у кристалічних структурах, керування параметрами пучків та властивостями гамма-випромінення» старшому науковому співробітнику кафедри ядерної та медичної фізики фізико-технічного факультету Сергію Петровичу ФОМІНУ та співавторам — випускникам факультету.

Сергій Петрович Фомін — кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник кафедри ядерної та медичної фізики фізико-технічного факультету, до сфери наукових інтересів якого належать квантова електродинаміка, взаємодія частинок високих енергій з речовиною, нові ядерно-енергетичні системи. Серед досягнень науковця — теоретично передбачений та експериментально підтверджений ефект придушення випромінювання в тонкому шарі речовини (ефект Терновського-Шульги-Фоміна).

Державна премія України в галузі науки і техніки — щорічна державна нагорода, заснована у 1969 р. ― присуджується за наукові дослідження, які сприяють подальшому розвитку гуманітарних, природничих та технічних наук, позитивно впливають на суспільний прогрес та утверджують авторитет вітчизняної науки у світі. Вітаємо!