Середа, травня 25, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Скарб університету

Перемоги!

Скарб університету


Учні Малого Каразінського університету стали призерами XII Київського Міжнародного фізико-математичного фестивалю, який проходив 8–11 травня 2013 року. Вихованці університету вибороли перехідні Кубки за перші командні місця на письмовій олімпіаді з математики серед учнів 8 та 9 класів. Команда «Харків 27–1» посіла перше місце у конкурсі «Математичний експрес», а «Харків 27–2» ― третє. У змаганнях «Математична карусель» команда «Харків 27–1» виборола перше місце, а команда «Харків 27–2» ― друге. Серед особистих досягнень ― 5 перших, 5 других місць. З перемогою вітаємо не лише школярів, а і їхніх викладачів: С. О. Ліфиця, О. С. Щербину та А. В. Лисакевич.

― І що Ви будете надалі робити з такими розумними дітьми, з таким скарбом? ― запитую Сергія Олександровича ЛІФИЦЯ, викладача математики Харківського фізико-математичного ліцею № 27 та Малого Каразінського університету.

― А у нас далі тільки один рівень ― міжнародний. Наша мета ― участь в Міжнародній олімпіаді з математики і, звичайно ж, перемоги на ній…

Саме такий «бойовий» настрій мають Сергій Олександрович та його учні після участі у фестивалі.

Валерія Валеріївна КУРИЛЬЧЕНКО, координатор Малого Каразінського університету, говорить:

― У впевненості Сергія Олександровича та учнів немає нічого дивного. Діти, які вибороли призові місця, навчаються в Харківському фізико-математичному ліцеї № 27, додатково вивчають математику у вівторок в ліцеї на гуртку, а також в суботу відвідують дві пари в Малому університеті. У них така чудова підготовка, що вони їздять на різноманітні олімпіади і в більшості випадків випереджають інші команди.

Ось вони, наші маленькі математики: Софія ДУБОВА, Тарас ЖИЛЕНКО, Во Дінь Тхань ФОНГ, Ніно ЛІПАРТІЯ, Денис СМІРНОВ, Ольга СІЛІНА. За спинами цих учнів велика кількість олімпіад з математики.

Восени минулого року вони взяли участь в ХVІ Міжнародному математичному турнірі старшокласників «КУБОК пам’яті А. М. Колмогорова», який проходив в Казані. Софія, Ніно, Фонг, Денис, Ольга перемогли у турнірі математичних боїв серед дев’ятикласників та привезли до Харкова перехідний Кубок. Фонг говорить:

― Це був один з найважливіших і найскладніших турнірів. Але такий цікавий. Нашими суперниками були учні з усієї Росії. І ми усіх перемогли.

У грудні місяці Софія, Ніно, Ольга і Тарас взяли участь у Всеукраїнській Інтернет-олімпіаді, фінал якої відбувся в Одесі. Софія тут знову отримала диплом першого ступеня, а Ніно і Ольга – дипломи другого ступеня.

Софія:

― Я математикою серйозно стала займатися з 5 класу, коли перейшла до ліцею і у мене став викладати Сергій Олександрович. Без нашого викладача у нас би не було таких перемог.

На IV (заключному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики, яка проходила у березні у Львові, Софія, Фонг, Ольга і Денис посіли перші місця, а Тарас і Ніно ― другі. Уже другий рік поспіль команда Харківської області перемагає у командному заліку на цій олімпіаді. Але цього року перемога була здобута з величезним розривом.

Не виключенням став і Київський міжнародний фізико-математичний фестиваль, про який ми уже говорили. Цього року учні Малого Каразінського залишили позаду багатьох учнів з Росії, Білорусії, Грузії, Словакії, Естонії.

Тарас:

― Ми знаємо, що маємо показати результат. У нас є мета ― ми до неї йдемо.

Не було б цих перемог без викладачів. Займається з дітьми Сергій Олександрович, Анастасія Валеріївна ЛИСАКЕВИЧ, четвертокурсниця механіко-математичного факультету, та Олексій Сергійович ЩЕРБИНА, старший викладач кафедри математичної фізики й обчислювальної математики мехмату.

Сергій Олександрович:

― Секрет нашого успіху в тому, що зі школярами займаються учасники олімпіад минулих років. У якомусь сенсі це покоління учнів вже є мені правнуками. Колись я став займатися зі своєю донькою, Тетяною Сергіївною ЩЕРБИНОЮ, яка стала призером Міжнародної олімпіади з математики у 2003 році. Вона закінчила університет і працювала викладачем у Малому Університеті. Моя донька свого часу допомагала підготувати до міжнародної олімпіади Анастасію Валеріївну, яка у 2009 році стала призером цієї ж олімпіади. І ось Анастасія Валеріївна передає свій досвід молодшому поколінню.

Щодо Малого Каразінського університету. На підсумковій конференції було відзначено, що у 2012–2013 навчальному році тут навчалося понад 1000 школярів за науковими напрямками: математика, інформатика, фізика, хімія, біологія, психологія, літературна творчість, російська та іноземна мови. Науковими керівниками учнів працювали понад 40 викладачів, аспірантів та студентів університету. Працювало 97 навчальних груп. На підсумкову конференцію учні представили 107 доповідей.


Л. ГРУБНІК.