Понеділок, травня 23, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить. Травень-2013

Мить. Травень-2013

Вчене звання професора


присуджено декану геолого-географічного факультету, доктору географічних наук В. А. Пересадько. Нам приємно привітати Віліну Анатоліївну з новим досягненням в академічній кар’єрі. Вихованка Харківського університету, видатний науковець-географ, завідувач кафедри фізичної географії та картографії, автор і співавтор майже 200 наукових публікацій, в тому числі монографій, статей, навчальних і методичних посібників для вищої та середньої школи, довідників, що використовуються при створенні карт охорони природи, Віліна Анатоліївна здійснила значний внесок у становлення наукових основ регіонального природоохоронного картографування, методики структурно-логічного моделювання. До сфери її наукових інтересів належать розробка наукових основ системного регіонального еколого-природоохоронного картографування, створення медико-екологічних карт і атласів, карт криміногенної ситуації в регіонах. А ще крім того, що Віліна Анатоліївна є «Відмінником освіти» України, лауреатом Всеукраїнського конкурсу на кращий методичний посібник туристсько-краєзнавчої тематики 2001 року, вона прекрасний керівник і організатор, порядна людина, чарівна жінка і добрий друг редакції університетської газети. Нам приємно привітати іменинницю і побажати усього найсвітлішого.

Всеукраїнські дебати


з цивільного права та процесу провела Школа приватного права юридичного факультету. І Всеукраїнські дебати з цивільного права та процесу імені М. А. Гредескула об’єднали команди з різних вищих навчальних закладів України. Цей захід є відтворенням судового процесу, відповідно до якого кожна з команд мала можливість здобути досвід публічних виступів у якості професійних представників учасників цивільного процесу, практику ораторської майстерності, вміння формувати ефективну стретегію представництва клієнтів у суді, визначення переконливої аргументації та вміння працювати із законодавством. Суддями на змаганнях виступали провідні фахівці у сфері цивільного права та процессу, представники кафедри цивільно-правових дисциплін Каразінського університету ― практики із значною репутацією та досвідом роботи у професії. За результатами дебатів учасникам видався сертифікат.

Перемогла команда Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого». Друге місце посіла команда юридичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Урочисто відсвяткували


дні факультетів у квітні і травні колективи факультетів. Відкрив парад геолого-географічний. Всіх бажаючих частували геологи та географи біля головного корпусу польовою кашею та знайомили із похідним стилем життя. Фізики вразили святковою колоною у 200 чоловік з факелами та вигуками «Фізфак ― чемпіон!», яка промарширувала увечері від гуртожитку № 2 в бік Саржиного Яру. Біля джерела першокурсники дали клятву та пройшли обряд посвячення у фізики. А факультету іноземних мов виповнилося 83 роки. І цей день пройшов феєрично. Медики ж, виявляється, не лише уміють лікувати тіло, а й вражають душу пацієнтів прекрасним концертом. Юристи у номерах самодіяльного концерту не відставали від медиків, в актовій зібралося багато бажаючих помилуватися їх талантами.

Квітень завершився днем біологічного факультету. У його програмі були привітання, веселі конкурси, акції «Я маю квітку», «Обміняй цигарку на цукерку» і куди ж без музики! А після травневих свят «Дні» продовжувалися… Завершили свята філологи!

О. НОВИКОВА.