Середа, травня 18, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Геолого-географічний

Сьогодні геолого-географічний – це близько 700 студентів та аспірантів за всіма формами навчання, понад 50 викладачів разом із сумісниками (у тому числі – 15 докторів наук, професорів), понад 30 осіб навчально-допоміжного персоналу і понад 20 працівників науково-дослідної частини. Останніми роками викладацький склад значно омолодився за рахунок залучення талановитої молоді.

Шість кафедр (три – географічні, три – геологічні) працюють за сучасними технологіями, постійно оновлюють навчальні плани відповідно до вимог сьогодення, створюють студентам всі умови для успішного навчання, наукової роботи і творчого розвитку. Визначальною особливістю навчальних планів геологів і географів є цікаві і змістовні навчальні практики, які проводяться на двох базах у Харківській області, і виробничі практики у всіх регіонах України і за кордоном. Наші студенти успішно виступають на студентських наукових олімпіадах, конференціях, конкурсах, багато з них мають власні наукові публікації. Талановиті випускники щороку запрошуються до аспірантури, три кафедри мають докторантуру, при факультеті відкрито спеціалізовану вчену раду із захисту кандидатських дисертацій.

Геолого-географічний факультет має широкі міжнародні зв’язки з вісьмома університетами далекого зарубіжжя й більш ніж 20 вузів Росії, Білорусі, Молдови та інших країн СНД. Практикується обмін студентами і викладачами з зарубіжними університетами. Традиційно щороку проводимо Міжнародні науково – практичні конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Регіон: суспільно – географічні аспекти» та наукова конференція пам’яті проф. Г.П. Дубинського.


Проф. К. НЄМЕЦЬ,
декан геолого-географічного факультету