Неділя, вересня 20, 2020

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Незвичайний ректорат

Університету – 208!

Незвичайний ректорат


Ректорат цього понеділка став логічним завершенням Дня самоврядування, бо його учасниками і головними діючими особами стали студентська адміністрація університету та його студентські декани. Кореспондентам було надзвичайно цікаво спостерігати, як студенти аналізували зроблене, висловлювали побажання.

Про необхідність більш ефективної комунікації між студентським активом та адміністрацією факультетів наголосив академік НАН України ректор проф. В.С. БАКІРОВ. Саме Дні самоврядування і допомагають у вирішенні цього завдання. Модератор засідання – студентський ректор Богдан УЛЯК. Формат зустрічі: проблеми та побажання студентів – відповіді адміністрації університету та деканів факультетів.

Серед наболілих проблем, які висловили голова студентського учбового самоврядування Ярослав ВИШНЯКОВ, заступник голови профкому Ірина НІКІША, голова СНТ Олексій ЗІМОВІН та студентські декани: необхідність студентського моніторингу якості освітнього процесу; покращення побуту в гуртожитках (опалення, гаряча вода, ремонт, недостача меблів, ціна на послуги Інтернет); незадовільний стан деяких аудиторій; високі ціни на їжу та напої; холодні аудиторії; відсутність технічних засобів для мультимедійних форм навчання; недостатньо широкий вибір додаткових дисциплін; відсутність можливості проходження виробничої практики на підприємствах студентами старших курсів природничих факультетів та ін. Крім того, студенти висловили побажання отримувати більше інформації щодо науково-дослідницьких проектів, що проводяться на кафедрах університету, налагодити та розвинути зв’язки з вищими навчальними закладами України та світу, брати участь у наукових конференціях за кордоном.

На запитання та пропозиції студентських деканів відповідали проректори, компетенції яких стосується та чи інша проблема, а також декани факультетів та сам ректор університету. Ректорат дійшов спільної думки, що багато зазначених проблем є дійсно важливими. Чимало питань вирішили відразу. Так, Ярослав Вишняков розповів про недостатню матеріально-технічну базу для студентського телебачення UNK TV. На це ректор проф. В. С. Бакіров відповів, що Вчена Рада вже прийняли рішення про створення університетської медіа-студії.

Цей незвичайний ректорат показав, що такі зустрічі потрібно проводити частіше. Знати думку студентства дуже важливо, адже наш Університет – для всіх нас.