Неділя, вересня 20, 2020

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Заслужений юрист України

Реальність мрії

Заслужений юрист України

ВІД РЕДАКЦІЇ. Цього року указом Президента України «Про відзначення державними нагородами України» з нагоди Дня юриста проф. М. В. Руденка, завідувача кафедри правосуддя юридичного факультету, було нагороджено орденом за заслуги ІІІ ступеня.

Микола Васильович зізнається: стати юристом мріяв з дитинства. Після закінчення школи йому довелося попрацювати певний час на заводі імені Малишева. Потім була служба в армії. У 1977 р. М. В. Руденко вступив до Харківського юридичного інститут ім. Ф. Е. Дзержинського на правову спеціальність судово-прокурорського факультету, який закінчив у 1982 році.

«Потім я пропрацював 18 років помічником прокурора на Луганщині, після чого був запрошений завідувачем кафедри до Національної академії прокуратури в Києві. Перебував на посаді проректора з наукової роботи академії, начальника управління з підготовки і перепідготовки кадрів Генеральної прокуратури України. Тим часом захистив кандидатську, докторську дисертації. Загалом я працював в прокуратурі протягом 22 років, і за вислугу років пішов на пенсію», - продовжує М.В. Руденко.

День повернення до Харкова він пам’ятає досі. Це було 26 серпня 2004 року. До 200-річчя університету було вирішено відновити юридичний факультет, і Миколу Васильовича було запрошено викладати. За конкурсом його обрали завідувачем кафедри правосуддя. І ось уже вісім років він працює в Каразінському.

Мрія присвятити себе юриспруденції, яка з’явилась ще за шкільних років, здійснилася у доктора юридичних наук, професора, Заслуженого юриста України, старшого радника юстиції, почесного працівника Прокуратури України.

С. ШКУРАЙ