Середа, травня 18, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Історичний

Плідним був 2009 рік для істориків. Відбулося відкриття Археологічного центру історичного факультету у Північному корпусі, де було проведено кілька міжнародних конференцій та семінарів, зокрема, Міжнародний науковий семінар «Інформаційні технології в історичній освіті»; польовий семінар «Археологія римського часу та епохи Великого переселення народів Центральної та Східної Європи», присвячений 10-річчю германо-слов’янської археологічної експедиції; міжнародний симпозіум «Харківський університет і серби» та ін.

Спільно із Бєлгородським державним університетом було проведено Міжнародну студентську школу «Історико-культурна спадщина єврорегіону «Слобожанщина».

Науковці факультету брали участь у підготовці кількох фундаментальних праць. Наприклад, «Православної енциклопедії Харківщини, книги «Афанасій Федорович Луньов. Статті, спогади, документи, матеріали», яка була визнана кращою в номінації «Книга року» під час проведення Харківського фестивалю «Світ книги».

У 2009 р. студенти факультету неодноразово ставали переможцями різних конкурсів: у другому турі Всеукраїнської студентської олімпіади з історії; два перші та одно друге місце посіли у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт.


Проф. С. ПОСОХОВ, декан історичного факультету.