Середа, травня 18, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Механіко-математичний

У 2009 році факультет взяв активну участь в організації і проведенні міжнародної конференція «Геометрія в „цілому”, топологія та їх застосування», присвяченої 90-річчю від дня народження харківського математика із світовим іменем академіка О. В. Погорєлова та 7-ї міжнародної алгебраїчної конференції, присвяченої 120-річчю від дня народження видатного харківського математика А. К. Сушкевича, яка мала статус сателітної конференції Українського математичного конгресу.

На Всеукраїнському конкурсі студентських наукових праць Анастасія Ніжнік здобула друге місце за напрямком «механіка», а Микола Будников – друге за напрямком «інформатика».

За значні навчальні та наукові досягнення шість студентів факультету отримали стипендії фондів імені професорів І. Є. Тарапова, Н. І. Ахієзера та Харківського міського благодійного фонду Ю. Сапронова.

Розширюється співробітництво механіко-математичного факультету із закордонними університетами. У 2009 році чотири студенти-магістри відділення інформатики успішно пройшли навчальну практику та виконали дипломні роботи в Університеті Ніцца-Софія Анти поліс (м. Ніцца, Франція) та в Каледонському Університеті Глазго (м. Глазго, Шотландія, Сполучене Королівство). Постійно виїжджають на навчальну практику в університет міста Бремен (Німеччина) студенти відділення механіки.

Студенти факультету беруть активну участь у роботі студентського сектору університетського центру комп’ютерних технологій. Це дає можливість працювати над реальними проектами, що замовляє університет, та поліпшувати своє матеріальне становище.


Проф. Г. ЖОЛТКЕВИЧ, декан механіко-математичного факультету.