Вівторок, березня 09, 2021

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Попередимо пожежу

Пожежна безпека

Попередимо пожежу

У серпні співробітники ППЧ-41 здійснили перевірки протипожежного стану Харківського університету. Організація роботи і навчання понад 20 тисяч студентів — справа важка й відповідальна. На кожному факультеті відповідальні за пожежну безпеку цілий серпень готувалися до осені. Їм на допомогу прийшла ППЧ-41, співробітники якої після огляду приміщень порадили, як краще впоратись з недоліками та попередити виникнення небезпечних ситуацій.

«Ми перевірили пожежні крани на пуск води, комплектацію, чи є стволи, рукави, чи не бракує маховиків, гайок… Також оглянули вогнегасники, в університеті вони переважно вуглекислотні. Будемо проводити щорічну їх перезарядку…», — перераховує Наталія Вікторівна НАДТОЧІЙ, інспектор ППЧ-41. Як виявилось, правил пожежної безпеки дотримуються далеко не всі. За результатами огляду розповідає начальник ППЧ-41 Віктор Гнатович СИТНИК: «В ході перевірок встановлено, наприклад, що на площі Свободи, 4, в корпусі 1-а на 4-6 поверхах пожежний водопровід не поверхово заповнений водою, а на площі Свободи, 6, у корпусі 8, де розташована спортивна зала, не обладнано 7 пожежних кранів. Також у корпусах не всі евакуаційні виходи мають світлові покажчики. Співробітники частини провели вибіркові перевірки електрообладнання. Є приклади, коли електротехнічні установки зовсім не перевірялися на замір опору електрошнурів та заземлення». Усі недоліки виявлено, про них повідомили відповідальним за пожежну безпеку на факультетах. Там працюють над вирішенням проблем.

«За ходом усунення порушень встановлено контроль, співробітники пожежної частини готові надати будь-яку допомогу в межах нашої компетенції», — запевняє Віктор Гнатович. ППЧ-41 провела кілька інструктажів чергових служб.

Нагадуємо, що подібні планові рейди проводяться двічі на рік: перед початком і після закінчення навчального року.

Ш. СВІТЛОВА, наш спецкор.