Вівторок, березня 09, 2021

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Тримаючи ритм життя

Ювілеї

Тримаючи ритм життя

Готуючись привітати із ювілеєм одну із найзаслуженіших жінок Харківського університету, ми, проаналізувавши зібраний матеріал, відзначаємо: такий ритм життя, який тримає доцент, кандидат філологічних наук, заступник декана з навчальної роботи філологічного факультету Ніна Іванівна ГНОЄВА, — унікальний! У когось він — ритм вальсу, у когось — швидкий, як у гопака. Ніна Іванівна не розкрила «секрет» свого ритму, та можна лише здогадуватися, де він формувався: у сім'ї, де зростала, на філологічному, який закінчувала, в аспірантурі, де під керівництвом ученого-фронтовика проф. З. С. Голубєвої захистила кандидатську за творчістю Юрія Мушкетика, чи вже за викладацьких часів на кафедрі історії української літератури?

Проте життя цієї університетської жінки сповнене французького шарму, який відразу впадає в око. Чотири роки викладання в Університеті Париж VIII поклали свій незабутній відблиск на українську ментальність. Голова відділу організації міжнародної діяльності І. А. Болотний запевняє, що ця поїздка — наслідок копіткої праці, професіоналізму та порядності. Дійсно, спробуйте відшукати людину, яка так витончено вправляється з українською мовою.

…Студентство, робота у школі, повернення до рідного університету, аспірантура, читання провідних курсів сучасної української літератури, поїздка до Франції, сотні студентів і більше 10 аспірантів, яким вона передає свої знання і відповідальне ставлення до роботи… І 17 років роботи в деканаті.

Проф. Ю. М. Безхутрий, декан філологічного факультету, завідувач кафедри історії української літератури: «Ніна Іванівна — вимогливий викладач, принциповий. Вона захоплена своїм предметом, цікавиться науковими новинками, не зупиняється у педагогічному зростанні, віддає багато особистого часу на вирішення проблем навчального процесу».

Ірина Куриленко, одна з її перших аспіранток: «Ніна Іванівна надзвичайно енергійна. Вона сама жартує, що «ходити не вміє, може тільки бігати». Вимогливість до себе і до інших — одна з її визначальних якостей».

Доц. Ю. І. Кохан, заступник декана з навчальної роботи: «Вона стала для мене своєрідним учителем «деканатської справи». Робота заступника декана досить напружена. Ніна Іванівна може виконувати величезну кількість різноманітної роботи, ставлячись до кожної найменшої дрібниці прискіпливо, щоб не виникло жодних помилок».

З днем народження, шановна Ніно Іванівно! З роси і води шлемо Вам, ваші колеги, учні і шанувальники!

О. НОВИКОВА, С. ШКУРАЙ.