Середа, травня 25, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

«Люблю задавати напрям»

СНТ діє

 

«Люблю задавати напрям», –


говорить четверокурсниця факультету психології Юлія СВИНАРЕНКО, майбутній учений-психолог. З грудня 2011 року вона є головою студентського наукового товариства факультету.
«Студентська наука – безцінний досвід спілкування з людьми та спосіб стати ближчим до справжньої науки. Зараз ми готуємось до міжнародної конференції «Вектори психології». Минулого року вона була присвячена Дню народження Дмитра Узнадзе, автора теорії установок, який навчався в нашому університеті, тому ми запрошували гостей з Грузії. Цього року захід відбудеться 23 квітня. Чекаємо гостей з Росії», – каже Юлія.


На її думку, найголовніша мета студентського наукового товариства – допомогти студентам  визначитися з галуззю наукових інтересів. Свого часу їй СНТ допомогло подивитись на деякі проблеми психології з іншого боку. За рік активної участі вона вже знала, якою проблематикою хоче займатись. Вибір дівчини зупинився на гендерній психології, а конкретніше – мотивації досягнень жінки-матері. Зараз серед її наукових інтересів – порівняння поведінки жінок, які вже мають дітей і тих, хто ще не має. Вважається, що прагнення до успіху в кар’єрі характерно для чоловіків, а жінки його бояться, робота у їх розумінні лише супроводжує основне заняття – турботу про оселю. Останнім часом ситуація змінилась: жінки зосереджуються на кар’єрному зрості. Зараз в СНТ діють по три секції і клуби: секція теоретичної психології, прикладної, клінічної психології і психотерапії, кіноклуб, клуб «Математичні методи обробки даних у психологічному дослідженні» та профорієнтаційний клуб «Психолог», де можна послухати основи психології та легенди виникнення факультету.


«Я не уявляю свого життя без науки. Мені подобається задавати напрям. Процес творчого пошуку захоплює: знаходиш невідповідності у теорії та практиці, хочеться пропонувати нові шляхи. У нас на факультеті відсутній стереотип, що наука – це нецікаво. Активність студентів заохочується керівництвом», – додає дівчина.


С. ШКУРАЙ