Понеділок, травня 23, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Діяльні і наполегливі

Юридичний

 

Діяльні і наполегливі


Цілеспрямовані, наполегливі, з активною громадською позицією – саме таких майбутніх фахівців виховує юридичний факультет. А допомагає в цій нелегкій справі Студентське наукове товариство факультету, що постійно розвивається під вправним керівництвом декана факультету Тетяни Євгеніївни КАГАНОВСЬКОЇ та заступника декана з наукової роботи Максима Валерійовича ДАНЬШИНА. Організація круглих столів, конференцій міжнародного рівня, участь у юридичних турнірах…


Коли в 2004 році в Харківському університеті відновлено юридичний факультет, першою очільницею товариства була Наталя Охотникова. Вона закінчила юридичний факультет з червоним дипломом і тепер працює на ньому як викладач та досліджує певну проблематику у рамках своєї кандидатської дисертації. Сьогодні на чолі СНТ – п’ятикурсник Артур Верхоланцев. Йому допомагають два заступники, студенти Іван Бронов та Мері Григорян, а також секретар Юлія Чупріна. «Головна мета наукового товариства, – говорить Максим Валерійович, – це популяризація науки серед молоді. Для тих, хто бажає більш глибоко освоїти ту чи іншу правову дисципліну, на кожній кафедрі діють профільні науково-студентські гуртки».


Товариство активно розвиває міжнародні зв’язки з країнами дальнього та близького зарубіжжя, наприклад, активно співпрацює з науковим товариством МДУ ім. М. Ломоносова (м. Москва, РФ). Численні дипломи у рамках та різноманітні збірки наукових праць підтверджують досягнення. Кожного року СНТ юридичного факультету обов’язково організовує два традиційних заходи. Це круглий стіл і міжнародна студентська конференція, яка зазвичай проходить навесні. (На конференцію мене вже запросили, тож про її перебіг читатимете у наступних номерах). Максим Валерійович пояснює: «Традицію проведення круглого столу ми започаткували в 2009 році для апробації дипломних робіт магістрами. В 2010 році до магістрів приєднались аспіранти і молоді вчені. До того ж, зі своїми роботами під час круглого столу виступають не лише каразінці, а й студенти інших вузів. На щорічну Міжнародну наукову конференцію студентів та молодих вчених «Від громадянського суспільства – до правової держави» завжди приїжджають гості з Польщі, Білорусі, Росії.


Діяльність у студентському науковому товаристві – це драбинка від студента до дипломованого спеціаліста, аспіранта, а потім викладача, науковця й просто високоосвіченої людини, і нею варто піднятись!


А. КАЛІНІНА.