Вівторок, травня 24, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Все життя – науці

СНТ діє

 

Все життя – науці


Багато відомих сьогодні вчених вийшли саме зі Студентського наукового товариства. Один із них – Анатолій Пилипович ГРИШИН, відомий спеціаліст у галузі цілих і субгармонійних функцій, професор кафедри математичного аналізу механіко-математичного факультету. Навчався Анатолій Пилипович у 1958-1963 рр., активно тоді працювали студентські наукові гуртки. Зокрема, на механіко-математичному факультеті діяв гурток з комплексного аналізу, де, наприклад, розглядалися задачі про властивості коренів поліномів і цілих функцій. «Керував цим гуртком Борис Якович Левін, – згадує Анатолій Пилипович. – Саме він зацікавив мене наукою, бо захоплююче розповідав і ставив цікаві задачі. Коли прийшов час робити життєвий вибір, мені запропонували вступати до аспірантури, що я успішно зробив. Моїм науковим керівником продовжував бути Борис Якович Левін».


Наука міцно ввійшла до життя Анатолія Пилиповича. З 1966 року він працює на кафедрі математичного аналізу. У 1992 році захистив докторську дисертацію. Серед його робіт особливо вирізняється цикл статей про інтерполяцію цілими функціями, в якій науковець дійшов до важливих висновків, що й сьогодні є відправним пунктом для багатьох наукових досліджень.


Останні 12 років Анатолій Пилипович разом із проф. С. Ю. Фаворовим керує Харківським міським семінаром із теорії аналітичних функцій. А його учасником Анатолій Пилипович є вже цілих 45 років. В 2010 році в журналі «Математическое просвещение» побачила світ його стаття «Екстремальна задача для матриць і теорема Безиковича про покриття» (у співавторстві з О. Ф. Крижановським).


А. КАНТ.