Середа, травня 18, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Хімічний

Хімічний факультет сьогодні – це високий рівень професорсько-викладацького складу, передові досягнення в науці, широке впровадження наукових досягнень в навчальний процес, співпраця з науково-дослідницькими інститутами України, Росії, Європи, США, Японії.

Хімія в університеті викладається з перших років його існування. Перший курс фізичної хімії був прочитаний в Харківському університеті в 1865 р., на 20 років раніше, ніж в університетах Західної Європи і США.

Сьогодні хімічний факультет об'єднує шість кафедр: фізичної хімії, неорганічної хімії, хімічної метрології, органічної хімії, кафедру хімічного матеріалознавства, теоретичної хімії, де працюють 14 професорів та 33 доценти, навчаються близько 400 студентів.

На факультеті створено всі умови для науково-дослідної роботи студентів, працює студентське наукове товариство, щорічно відбуваються наукові конференції, студенти хімічного факультету приймають участь в наукових конференціях в різних містах України і за кордоном.

Факультет підтримує плідні зв'язки з провідними науковими і навчальними центрами Росії, США, Німеччини, Великобританії, Франції, Швейцарії, Ізраїлю, Японії.

Випускники хімічного факультету успішно працюють за фахом в органах державної сертифікації та експертизи, екологічного та митного контролю, на хімічних підприємствах і в приватних фірмах, продовжують наукову діяльність в наукових лабораторіях та інститутах, викладають хімію у вищих і середніх навчальних закладах, продовжують навчання в аспірантурі в університетах України, Росії, Європи і США.

Факультет пишається своїми святами – Днем Першокурсника, Днем Хіміка, в яких активно участь беруть студенти, викладачі та випускники факультету, гості з університетів України та Росії.


Доц. О. КАЛУГІН,
декан хімічного факультету.