Середа, травня 25, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

«Колоїдна хімія»

Підручники-переможці

 

«Колоїдна хімія»


Цей підручник став призером  12 виставки-конкурсу університетської навчальної літератури. Його автори – проф. М. О. Мчедлов-Петросян ,завідувач кафедри фізичної хімії разом зі своїми колегами – проф. В. І. Лебедем та доц. О. М. Глазковою, доц. О. В. Лебедем . Роботу, яка тривала декілька років, завершили у грудні 2010, і ось підручник тиражем в 350 екземплярів віддруковано видавництвом університету. Як зазначає Микола Отарович, «за цей час книга встигла докорінно змінитися і тепер зовсім не схожа на ту, якою була на початку її створення». Багато корективів у зміст підручника було внесено і часом, адже кожного дня відбуваються нові наукові відкриття, які змушують виправляти те, що вже написано, усувати неточності. Книга написана на сучасному рівні і в цьому полягає її основна перевага. «На жаль, майже вся література з даного предмета вже застаріла, у ній багато невідповідностей знанням, які ми маємо на сьогодні з колоїдної хімії», – розповідають автори. Вчений у галузі органічної, елементоорганічної, біоорганічної хімії та екології, академік Національної академії наук України Валерій Павлович Кухар зазначає: «Поява такого підручника видається мені важливою подією в освітньому процесі і підготовці сучасних фахівців».


У кінці 2012 року планується вихід другого видання підручника українською і російською мовами. Частина з них буде відправлена у Київський національний університет, інша – у Львівський. Цей крок дозволить суттєво розширити географію використання підручника численними студентами і викладачами.


К. АНДРЄЄВА, другокурсниця відділення журналістики,
творча майстерня викладача О. О.НЕРУХ.