Середа, травня 25, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Гарячі жарти з одеської пательні

1 квітня

 

Гарячі жарти з одеської пательні


Якось з кореспондентом газети «Харківський університет» стався страшний  випадок… Він був жорстоко побитий хуліганами із битами… Потім потрапив у полон до піратів Карибського моря… Захищатись не було сил, адже всі вони пішли на те, щоб уберегти від нападників фотоапарат з цінними кадрами. А все заради того, щоб кожен читач «Харківського університету» зміг побачити ПЕРШЕ квітня в Одесі!

Коли першого квітня після прибуття поїзда ступаєш на платформу одеського залізничного вокзалу, відчуття чогось незвичайного та досі ще нечуваного переповнює  душу. Мерщій закидай валізи у готельний номер і лети на зустріч пригодам, які чекають тебе на Дерибасівській – головній вулиці найсмішнішого міста країни – Одеси. Юморина народжується саме тут!


…Перший святковий захід – відкриття пам’ятника письменникам ХХ століття у саду скульптур Літературного музею – доводиться пропустити, бо не встигаємо. Але ця маленька невдача одразу ж компенсується новою подією – відкриттям 12-го стільця після реставрації на майдані Остапа Бендера! До речі, захід проводить сам герой! «Гроші зі стільця віддирати не обов’язково, –  кричить він натовпу людей довкола. – Вони все одно фальшиві! А щоб вам було не сумно, ось вам пачка купюр по двісті євро!» І простягши руки вгору бажаючі уже хапають спадаючі додолу папірці… Штовханина… Саме  час втікати на основний захід – карнавальний хід «Ласкаво просимо в Одесу!» Тут справді є на що подивитись.


Спостерігаєш, затамувавши подих! Проїжджає яскрава жовтенька машинка радянського зразку з надписом «Кращий день тижня – перше квітня», і святкове дійство розпочинається! Кумедні музиканти, марш барабанщиць, оперний театр у мініатюрі, кумедні клоуни, міми, живі скульптури, морські пірати, живі шахи, які рухаються, пританцьовуючи! Чого тут тільки не побачиш! Одеський міський сад на чолі з Л. Утьосовим на лавочці також проїжджає повз вас вслід за маленькими веселими квіточками та загоном бджілок! На підході – Борис Бурда, що допомагає домогосподаркам шукати гречку! «А ви гречки не бачили?» –  питають вони у вас. Досить іржати: коні лякаються!!! Та ви не встигаєте навіть подумати щось у відповідь, бо увагою заволодіває військовий оркестр, що виконує англійську пісню «Вона – богиня». Під таку музику танцювати починає будь-хто! Парад наречених, лицарі у срібних латах, пункт прийому «Хеві метал» та проїзд справжнісіньких байкарів урочисто закривають святкову процесію, якої вам не забути ніколи в житті!


Посміявшись від душі, прямуємо на фестиваль клоунів, парад команд веселих та кмітливих і змагання ді-джеїв. Увечері – концерт зірок і феєрверк!


Свято скінчилось. Та пам’ятайте, що весь квітень нікому не потрібно вірити! А за кореспондента не хвилюйтесь, бо бити були надувні, а пірати – добрі!


Аліна КАЛІНІНА, ЛЖ-21.