Середа, травня 25, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Їх об’єднала природа

Група моя студентська

 

Їх об’єднала природа


Саме так  подумала я, коли вперше познайомилась з хлопцями та дівчатами з групи ГГ-41 геолого-географічного факультету. Разом з ними я слухала лекцію з гідрології України. Спілкувалася з дружніми, товариськими, організованими – такими запам’ятовуються вони кожному, хто хоч раз тут побував!


10 хлопців і 21 дівчина. «Ми швидко потоваришували, –  розповідає староста групи Олексій Доманов. – З першого ж курсу у нас склались добрі відносини. Навчаємося, разом гуляємо, мандруємо країною. Минулого року побували в Одесі. Пам’ятаємо наше перше вересня в університеті, першу практику в Гайдарах… Нам дуже пощастило з колективом». Вони завжди допомагають одне одному в навчанні, і за результатами зимової сесії без стипендії залишилась лише одна їх людина. Вони нагадали мені мушкетерів, де один за всіх, а всі за одного.


Четвертий курс. Вони саме підбирають собі випускні альбоми. Приємно було бачити голови моїх нових знайомих, що всі разом схилилися над фото, які допоможуть закарбувати у пам’яті студентські роки на все життя. Колись вони покажуть ці альбоми своїм дітям та онукам: «Ось Костя Олексюк –  розумний, спокійний, завжди всім допомагав, у всьому брав участь. Група його дуже любила. А це Артем Бондар –  весела людина. Його ніколи не бачили в поганому настрої. Денис Олейников –  заступник студентського декана факультету. Даша Корж –  спортсменка. Вона очолювала жіночу збірну університету з волейболу. Саша Волкова й Катя Вакалова займались науковою діяльністю… Саша перемогла на кафедральному турі студентських наукових статей. Боря Шуліка ще в 11-му класі школи переміг у конкурсі робіт для Малої академії наук. Отримував стипендії від Пінчука та Кушнарьова. Антон Міхєєв –  гітарист, душа компанії. Його голос чули на всіх концертах, біля вогнища на практиці…».


Такі розмови вони вестимуть зі своїми нащадками через багато років, а зараз у їх думках –  дипломні роботи, конспекти, а в серці –  весна. На перерві знайомлюсь з Лєною Сіденко та Свєтою Марчук: «Ми добре знаємо один одного. Кожна практика –  це привід познайомитися ближче. А ще в нас дуже позитивний староста!» Віка Чупак з теплом пригадує спільне святкування екватора, практику на першому курсі в Гайдарах.


Викладач Ірина Іванівна Тищенко: «Враження від усіх географів дуже гарне. Студенти з групи ГГ-41 відповідальні, організовані, спраглі до знань і завжди відвідують заняття. Мені легко у них викладати. Лекції у них –  задоволення для мене».


А. КАЛІНА.