Четвер, червня 30, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Молодіжна наукова школа

Молодіжна наукова школа


Наша поїздка на молодіжну наукову школу «Металогенія стародавніх і сучасних океанів -2011», яку проводив Інститут мінералогії Уральського відділення Російської Академії Наук в м. Міас Челябінської області, запам’ятається великою кількістю яскравих моментів. Кожного року професор Петро Васильович Зарицький дає можливість студентам кафедри мінералогії, петрографії та корисних копалин брати участь у роботі цієї школи. А декан геолого-географічного факультету професор Віліна Анатоліївна Пересадько всіляко сприяє такому безпосередньому знайомству студентів із професією. Велике спасибі цим справжнім ученим і вихователям.
Дорога до Міасу відібрала  понад дві доби. На вокзалі нас зустрічала член молодіжного оргкомітету наукової школи Єлизавета Володимирівна Зайкова, кандидат геолого-мінералогічних наук. Зустріч, знайомство і відразу до інституту , де ось-ось повинно було початися перше засідання школи. Нас зареєстрували як учасників програми і далі все відбувалося чітко за програмою. Нас надзвичайно здивувала величезна кількість учасників, серед яких ми бачили обличчя зовсім юних – студентів, і патріархів науки, аспірантів, молодих вчених, науковців із різними ступенями і без них. А географія учасників просто вражаюча; Челябінськ і Москва, Санкт-Петербург і Улан-Уде, Кизил і Уфа, Новосибірськ та Іркутськ… А ще вражаюче теплим був прийом господарів. З нами постійно знаходилася Є. В. Зайкова, співголова та організатор молодіжної школи доктор геолого-мінералогічних наук Віктор Володимирович Зайков, інші науковці. Це наукове зібрання воістину стало прекрасним святом науки.
І найголовніше. Інститут Мінералогії УрО РАН оплатив наше перебування на території Ільменської туристичної бази всі дні роботи школи. І проживання, і харчування, і екскурсії.. Програма роботи була надзвичайно насиченою, чіткою; сніданок, лекції, читання доповідей до обіду. Обід. Вечірнє засідання до 18.00.  В останній день роботи всі учасники наукового «марафону» були нагороджені почесними дипломами і грамотами, сувенірами з геологічної тематики, професійними виданнями. Урочистий бенкет завершував  свято.
Незабутні екскурсі Південним Уралом, Башкортостаном. Ви подумайте лише, як було нам, геологам, цікаво відвідати родовища золота, яшми, марганцю…Ми мали два дні, щоб відвідати Ільменський мінералогічний музей, який вразив багатством колекції експонатів (музей входить у п’ятірку кращих мінералогічних музеїв Росії). Поїздка на озеро Тургояк – найпрекрасніше озеро Південного Уралу…  Спасибі, спасибі, спасибі за такий подарунок.


Д. КОНОПЛЯ, В. РЕПРИНЦЕВ, п’ятикурсники.
P.s. ВІД РЕДАКЦІЇ. Тепер В. Репринцев працює в УКРНДІГаз у Харкові, Д. Конопля – у Києві в геологічних органах, тобто за спеціальністю. Вітаємо хлопців!