П'ятниця, квітня 16, 2021

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Ваш і трішки свій…

ВІД РЕДАКЦІЇ: Успішно захистив кандидатську дисертацію Кирило МИЗГІН - викладач кафедри історії Росії. Перспективний молодий учений – справжній фанат своєї справи.
Кирило хворіє історією із сьомого класу. У десятому їде у свою першу археологічну експедицію. 2005 рік. Кирило – випускник істфаку Каразінського університету. Три роки успішного навчання в аспірантурі на кафедрі історії Росії.
К. Мизгін: «Ще зі школи і до захисту кандидатської дисертації моїм науковим керівником був доцент Михайло Васильович ЛЮБИЧЕВ, завідуючий науково-дослідною лабораторією германо-слов'янської експедиції, у якій я працював. Тема моєї кандидатської дисертації – «Античні монети на пам’ятках черняхівської культури». Це конкретна тема наукових розробок, досліджень. Я у складі археологічної експедиції проводжу дослідження пам’ятників на території Харківської області і під керівництвом М. В. Любичева, і самостійно. Тема надзвичайно цікава. Зупинився я на ній не без допомоги колег із Інституту археології НАНУ, які звернули на неї мою увагу. Тема реалізується на зіткненні двох наук – археології та нумізматики: мені довелося вникнути у питання античної нумізматики, прочитати безліч книг, навчатися розпізнавати монети, збирати матеріали у музеях України, Молдови. Адже найважливіше у дисертації не стільки сам текст, скільки додаток, який удвічі більший за текст. Цінність роботи міститься у каталогах – максимально зібраній інформації про римські монети, які знайдені на території черняхівської культури. Захист відбувся в Інституті археології НАН України у Києві.
– Історія – це професія чи спосіб Вашого життя?
– Історія і археологія, хоча і мають спільну ціль – історична реконструкція, – все ж різні науки. Я вважаю себе як істориком, так і археологом. Звичайно, це спосіб життя. А ще я захоплююся поезією - автор двох збірок віршів. Деякий час займався журналістикою: рік працював ді-джеєм на радіо, рік – ведучим прямого ефіру на «7 каналі».
– Кирило Мизгін – це…
– Фанат своєї справи. У своїх листах я завжди підписуюся: «завжди ваш і трішки свій» – це, можна сказати, моє кредо. Для мене кандидатське звання – це один із етапів моєї роботи. Моя мета – робота над собою, можливість стати ученим європейського рівня. Вивчаю мови, знайомлюся з європейською літературою. Все, що ми археологи копаємо, - це власність людства. Я хочу бути в курсі європейських тенденцій археології, науки, ставати добрим спеціалістом.


В. ЖЕДЕНКО.