П'ятниця, квітня 16, 2021

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Прощавай – 2010! Здрастуй – 2011!


ВІД РЕДАКЦІЇ. Минулий рік в Харківському університеті був роком ЦНБ. Він \відзначився для Центральної наукової бібліотеки низкою знакових подій.
І. К. ЖУРАВЛЬОВА, директор ЦНБ:
- Минулий рік для бібліотеки був дуже щедрим. Весною у нас пройшов семінар «Відкритий доступ до наукової та освітньої інформації» у рамках співробітництва з Прикордонним білорусько-російсько-українським університетським консорціумом. Потім спільно з колегами з Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка провели Міжнародну науково-практичну конференцію «Бібліотеки вищих начальних закладів України на шляху до світового інформаційного простору». На цьому заході учасники вирішили підтримати бібліотеку перед Кабінетом Міністрів України у присвоєнні її рідкісному фонду Статусу Національного надбання країни.
Протягом року співробітники бібліотеки брали участь у міжнародних конференціях, як в Україні, так і за кордоном. Вони побували в найкращій на сьогодні бібліотеці Європи – у Національній бібліотеці Білорусії. Незабутньою була конференція в Польщі, присвячена історії польської книги. Конференція залишила особливі враження. Вшанували ми пам'ять видатних діячів, які сприяли розвитку ЦНБ. На історичній будівлі бібліотеки встановили дві меморіальні дошки: С.Потоцькому та К. Рубинському. Про життя та діяльність останнього видано книгу головного бібліографа Н. М.БЕРЕЗЮК . Ніну Михайлівну відзначено медаллю В.Н. Каразіна, а також Дипломом «Бібліотекар року».
Наша бібліотека підтримує і бере участь у різноманітних культурних проектах. Постійно протягом року на 8 поверсі відкривались виставки харківських художників. Минулого року пройшла незвична виставка, організована разом із Посольством Швеції в Україні – «Творчі жінки. Винаходи та інновації зі Швеції».
Минулого року відбулися серйозні ремонтні роботи. У будівлі на Університетській, 23 вперше за багато років встановлена сучасна протипожежна техніка.
На сьогодні нашим найголовнішим завданням є надання читачам вільного і необмеженого доступу до необхідної інформації. Бібліотека працює над тим, аби читач міг користуватися базою даних ЦНБ не тільки в університеті , але й вдома.
Наприкінці 2010 року, протягом місяця, університет отримав доступ до однієї з найкращих та дорогих баз даних – Web of Science. Користувачі мали доступ до більш ніж 11 тис. журналів, які видаються у світі. Бібліотека розвивається як сучасний інформаційний центр. Цьому свідчать минулорічні придбання нової техніки, нового потужного сервера. У цьому році заплановано придбання найкращих світових електронних ресурсів.
Заплановано освоєння Північного корпусу, яке дозволить провести реорганізацію фонду бібліотеки та системи обслуговування. Якщо цьогоріч бібліотека отримає довгоочікуваний Статус Національного надбання, то будуть проведені роботи по збереженню унікальних колекцій.
До свята Нового року бібліотека отримала незвичайні подарунки. Професор, академік, видатний російський бібліофіл А. А. Венгеров подарував університету унікальне трьохтомне видання «В некотором царстве… Бибилиохроника 1550-1975 гг.». А завдяки подарункам Будинку російського зарубіжжя ім. О. Солженіцина, ЦНБ поповнилася трьомастами унікальними виданнями, енциклопедіями, довідниками.


О. ПОЛКАН.