П'ятниця, квітня 16, 2021

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Н. І. Ахієзеру – 110

Подвійний ювілей


ВІД РЕДАКЦІЇ. На початку березня громадськість міста відзначатимемо 110-річний ювілей Наума Ілліча Ахієзера. Н. І. Ахієзеру належать видатні заслуги у створенні харківської математичної школи. Блискучий математик, спеціаліст в галузі конструктивної теорії функцій, успіхи якого були відзначені званням члена-кореспондента АН УРСР і премією імені Чебишева АН СРСР, Наум Ілліч володів широким кругозором, невтомно формував математичні колективи в ХПІ і в Харківському державному університеті. Він далекоглядно здійснював неодноразові новаторські кроки по вихованню нового покоління математиків (організація відомої 27-ої математичної школи, Заочної юнацької математичної школи при ХДУ).
З 1956 р. й до кінця життя Наум Ілліч працював у Харківському державному університеті. Він підготував і опублікував понад 150 наукових робіт, в тому числі 10 монографій, 9 з яких переведено й надруковано в багатьох країнах світу. Як готуються до ювілею на механіко-математичному факультеті розповідає проф..Г. М. ЖОЛТКЕВИЧ, декан механіко-математичного факультету:
– Для мехмату – це подвійний ювілей: разом із 110-річчям Н. І. Ахієзера ми святкуватимемо і 50-річчя нашого факультету. 2011 обіцяє бути багатим на події. На початку весни закінчується конкурс на отримання іменної стипендії Н. І. Ахієзера, вручення якої традиційно приурочується до Дня народження Наума Ілліча (6 березня). Фонд Н. І. Ахієзера включає в себе математиків Харкова та іноземних математиків. Відбуваються засідання Харківського математичного товариства, на яких претенденти презентують свої доповіді. У День народження Наума Ілліча проходить урочисте засідання, на якому підбиваємо підсумки конкурсу а переможці отримують стипендії. На урочистому засіданні хтось із математиків презентує доповідь про сучасну роботу, що пов'язана із дослідженнями Н. І. Ахієзера.
До 50-річчя мехмату готується спеціальний випуск журналу «Universitates» (№ 1), повністю присвячений цій події. Найголовніше - там будуть статті про людей, пов'язаних із факультетом, адже механіко-математичному факультету всього 50, а математиці в університеті – цілих 206.
Плануємо проведення Міжнародної конференції «Сучасні проблеми математики та її застосування в природничих науках та інформаційних технологіях». Це традиційна для нашого факультету конференція, але цього року вона буде більш відкритою – у ній зможуть взяти участь усі бажаючі. Кожного року ця конференція присвячується певній даті, через що варіюється її тематика: ми вже проводили конференції, присвячені 150-річчю академіку О. М. Ляпунову, 90-річчю академіку О. В. Погорєлову... Цього року конференція буде присвячена 50-річчю механіко-математичного факультету та в часі співпадатиме з Днем мехмату і зустріччю випускників».


А. КАНТ.