Неділя, червня 13, 2021

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

День закоханих…

У щасті й любові


ВІД РЕДАКЦІЇ: Напередодні Дня Св. Валентина наш кореспондент Вікторія ЖЕДЕНКО завітала до міського Палацу одружень, де кохання, щастя створюють міцні родини на все життя.
Л. В. ГРИЦАЙ, заступник начальника міського управління юстиції, начальник відділу реєстрації актів цивільного стану по м. Харкову розповіла студентам Харківського університету:
- Начальником відділу реєстрації актів цивільного стану по м. Харкову я працюю уже п'ять років, а безпосередньо в органах РАГСу – вже близько 24 років.
- Скільки ж молодят пройшли через ваші «юридичні руки», створивши міцні сім’ї?
- Ой, не рахувала, мабуть багато сотень… На цьому місці може працювати тільки юрист за покликанням. Наша робота з людьми надзвичайно високоморальна: ми не лише реєструємо народження, шлюб, а й розлучення, смерть, встановлення батьківства, усиновлення... Вища юридична освіта – обов'язкова. Наші органи дуже тісно пов'язані з органами нотаріату, правоохоронними органами. Крім того у нашому відділі зараз знаходиться і державний реєстр виборців. У нас без знань всіх норм права (тут і цивільне, і сімейне, і трудове, і адміністративне, і звичайно ж конституційне), теорії держави і права робити немає чого.
- А що ви вкладаєте у поняття "шлюб"?
-. Мені дуже подобається в українській мові слова весілля, родина. Це звучить дуже символічно – родина – це рід, основа всього, тут народжуються діти, об'єднуюче слово. Шлюб – це союз двох сердець, які люблять один одного. Призначення людини – відтворити собі подібного, виховати і зробити так, щоб життя стало кращим. Виховати ж дитину можна тільки в справжній, міцній, нормальній, красивій, здоровій сім'ї, де діти бачитимуть відносини батьків між собою.
- Зараз багато молодих людей живуть цивільним шлюбом…
- У моєму розумінні цей союз не можна назвати шлюбом. Коли люди вирішують створити сім'ю, вони беруть на себе певні зобов'язання. У першу чергу зобов'язання відповідальності за людину, яку ти любиш. Шлюб – певний ступінь етичного і духовного розвитку людини. Хто взагалі придумав таку назву "цивільний шлюб"? Гадаю, це просто сумісне мешкання людей, ведення якого-небудь спільного господарства, проведення часу. Щоб жити простіше – ніхто нікому нічого не винен, пожили разом і розбіглися. Говорять, що штамп в паспорті не тримає, а всі союзи освячуються тільки на небесах. А я гадаю, що успішним буде лише те суспільство, де сім’я міцна і щаслива. Адже жінка йде на народження дитини в першу чергу від коханої людини. Коли вона упевнена у завтрашньому дні, коли вона знає, що поряд чоловік – надійний, вірний, коханий…У Сімейному кодексі зазначається, що «проживання однією сім'єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов’язків подружжя» (ст. 21 Сімейного кодексу України). Може це і старомодно, але як юрист, я за права жінок, за права чоловіків, за права дітей, які можуть бути народжені тільки в шлюбі.
- 14 лютого - день Святого Валентина?
- Цього року цей день припадає на понеділок – у нас вихідний день. Та взагалі-то і охочих розписатися цього дня немає! Якби були охочі, то ми б вийшли на роботу для реєстрації. Ми самі дивуємося: раніше до дня закоханих нас просто бомбували заявами.
- Чи вірите Ви у весільні прикмети: маятися в травні і т. п.?
- Не вірю. Життя стверджує інше: знаю пари, які одружувалися у високосний рік, у травні і чудово живуть. А є такі, які одружувалися 07.07.07 або 08.08.08. і давно вже розбіглися. Я більше вірю в прикмети, які існують при вінчанні, де є певні канони, правила. Церковні прикмети устоялися століттями, їх слід дотримуватися. Хоча, звичайно, у травні у нас кількість шлюбів значно зменшується. Як правило, весільний бум починається після Великодня, влітку, восени до Покрови.
- Що ж говорить статистика про кількість шлюбів і розлучень?
- Шлюбів стало менше. Якщо говорити про Харківську область, то в 2010 році шлюбів зареєстровано понад 17 тис., розлучень – понад 8 тис., понад 26 тисяч народжень. Але ці цифри, у порівнянні з 2009 роком, значно менші. Сьогодні одружуються найстійкіші, найзакоханіші і найупевненіші люди, які не бояться труднощів, дотримуються традицій.
- А студентське весілля. Яке воно?
- Немає сьогодні у нас такого поняття як «студентське весілля». Як правило, студентам влаштовують весілля батьки, або ж розписуються скромно, тихо. Вийшло "студентське весілля" з моди.


Наш спецкор В. ЖЕДЕНКО.