Вівторок, травня 17, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Сертифікуймося!

Університет не перестає дивувати! На початку цього навчального року при університетському Центрі міжнародної освіти відкрили Авторизований Тестовий Центр ECDL, що організовує тестування комп'ютерної грамотності. Про нововведення «Харківський університет» поспілкувався з відповідальним за нього – інженером Центру міжнародної освіти Олексієм ТРІШИНИМ.
– Олексію, що являє собою Тестовий Центр ECDL?
– The European Computer Driving Licence (ECDL – Європейські комп’ютерні права) – ведуча світова сертифікація комп’ютерних користувачів. Сертифікація здійснюється за єдиними стандартами в усьому світі, міжнародні сертифікати, які видаються, визнаються більш ніж в 150 країнах. Сертифікат ECDL є загальновизнаним в Європі та світі стандартом, підтверджуючим, що його власник володіє основними концепціями інформаційних технологій, вміє користуватися персональним комп’ютером та базовими додатками.
Україна – учасник програми ECDL з 2003 року. ECDL як стандарт комп’ютерної грамотності визнаний Європейською комісією, ЮНЕСКО, Радою Європейських Професійних Інформаційних Товариств, Європейським товариством інформатики, міністерствами освіти різних країн.
Сертифікація здійснюється через мережу тестових центрів, які авторизовані по всій території України. Саме один із таких центрів і відкрився у нашому університеті.
– Що треба, щоби пройти сертифікацію в нашому університеті?
– Перш за все, пройти сертифікацію ECDL може кожен: треба просто прийти та записатися. Проте для того, щоб отримати сертифікат міжнародного зразка, спочатку треба пройти підготовку в Авторизованому Тестовому Центрі університету. Курс навчання розбитий на сім модулів: базові знання інформаційних технологій; використання комп'ютера і робота з операційними системами; текстові редактори; електронні таблиці; бази даних; презентації; інформація і комунікація, правила і процедура тестування. Весь курс навчання – три місяці та один тиждень, заняття – двічі на тиждень по дві години. Вартість усього цього задоволення складає близько 1,5 тисячі гривень.
– Олексію, а що дає цей сертифікат?
– Отримавши сертифікат ECDL, користувач комп'ютера підтвердить свою кваліфікацію в галузі інформаційних технологій. Наявність міжнародного сертифіката комп'ютерної грамотності у студентів і випускників ВНЗ привертає увагу вітчизняних і закордонних роботодавців і ставить його володаря на щабель вище від його колег. Студент або молодий фахівець, що володіє міжнародним сертифікатом, має більше шансів взяти участь у міжнародній програмі обміну або отримати закордонний грант на навчання. І це далеко не повний перелік можливостей, які відкриває перед своїм володарем сертифікат ECDL, адже комп'ютер – це невід'ємна частина сьогоднішнього життя.


К. АНІНА.