Середа, травня 31, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Довузівська освіта

Якісну підготовку з фахових дисциплін, психологічну підготовку до тестування та вступних випробувань, адаптацію до університету забезпечує Центр довузівської освіти. У його складі діють підготовчі курси, школа дистанційного навчання, Малий каразінський університет. Завдяки роботі цих підрозділів кожен учень має змогу підвищити рівень своєї освіті й якісно підготуватися до незалежного оцінювання знань.

Навчання абітурієнтів на підготовчих курсах надає їм можливість одержати підготовку за всіма предметами оцінювання якості освіти та вступних випробувань для вступу в будь-який ВНЗ України, набути додаткову підготовку з предметів, що вивчаються у середніх навчальних закладах. Висока ефективність занять на підготовчих курсах забезпечується залученням до роботи викладачів університету, які мають великий досвід роботи із вступниками та беруть участь у розробці тестів незалежного оцінювання якості освіти. Заняття проводяться за денною (по неділях та суботах), вечірньою та заочною формами навчання, кожен учень забезпечується програмами з предметів незалежного оцінювання знань. Учні з районів Харківської області, як і харків’яни, мають можливість набути додаткову підготовку у зручний для них час. Щорічно на підготовчих курсах навчаються біля 800 слухачів.

Абітурієнти з інших областей України здобувають підготовку за заочною формою навчання. Протягом навчального року для них в університеті проводяться дві сесії під час шкільних канікул.

Малий каразінський університет щорічно надає змогу понад 500 дітям віком від 5 до 16 років протягом навчального року набути додаткову освіту за напрямками: програмування та інформатика, математика, англійська мова, фізика, хімія, біологія, психологія, літературна творчість, для наймолодших працюють групи підготовки до школи. З учнями працюють провідні викладачі та співробітники університету, заслужені вчителі України І. ГЕЛЬФГАТ та С. ЛІФИЦЬ, найдосвідченіші вчителі Харківських шкіл.

Для обдарованих дітей організовано спеціальні групи підготовки до олімпіад і конкурсів різного рівня.

Учні Малого каразінського університету успішно беруть участь у численних учнівських наукових змаганнях: Всеукраїнських учнівських олімпіадах (завдяки перемогам своїх учнів Малий університет здобув право участі в обласному етапі цих олімпіад окремими командами); міжнародних математичних змаганнях – Московській відкритій олімпіаді МДУ імені М. Ломоносова, Київському фестивалі, Київському турнірі математичних боїв тощо.

При Малому каразінському університеті працюють Заочні математична, хімічна та фізична школи для учнів 7-11 класів із сільських шкіл Харківської області. Щомісяця учні одержують брошури з методичними вказівками та завданнями, що розроблені викладачами механіко-математичного, хімічного та фізико-технічного факультетів. Під час шкільних канікул для учнів цих шкіл в університеті відбуваються очні заняття та консультації.

Щорічно Центр проводить в університеті низку інтелектуальних змагань, в яких можуть взяти участь усі бажаючі школярі Харкова та Харківської області: для учнів 5-8 класів фізико-математичне свято «Наукові старти», для старшокласників Хіміко-біологічний турнір імені І. І. Мечникова, конкурс Знавців російської словесності тощо.

На факультетах університету діють численні Школи Юних – географів, істориків, фізиків, психологів, екологів. Учні цих шкіл мають можливість працювати в університетських лабораторіях, одержати консультації з підготовки своїх науково-дослідницьких робіт в Малій академії наук України.

Всіх учнів, які прагнуть здобути додаткову освіту та якісну підготовку з предметів оцінювання якості освіти та вступних випробувань, запрошуємо в Центр довузівської освіти Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за адресою: Харків, пл. Свободи, 4 к.6-53.
Повна інформація для школярів розміщена на сайті http://www-cdo.univer.kharkov.ua/ Телефони для довідок: 057-707-52-70, 057-707-55-26


Проф. В. І. ЧЕБОТАРЬОВ,
директор Центру довузівської освіти.