Четвер, червня 08, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Екологічний факультет

Екологічний факультет, як самостійний підрозділ університету функціонує з 2007 року, але підготовка екологів у Харківському національному університеті здійснюється з 1989 року.
Екологічний факультет займає лідируючі позиції із підготовки високопрофільних фахівців-екологів в Україні, а також входить до міжнародної освітньої мережі університетів із Австрії, Італії, Угорщини, Росії, Білорусі та Молдови.
Факультет здійснює підготовку фахівців за двома напрямами «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування», а також «Охорона праці».
Навчання здійснюється за денною та заочною формами навчання за державним замовленням та за контрактом.
Випускники, що вже закінчили вищі навчальні заклади мають змогу навчатися за програмою зі скороченими термінами.
Професорсько-викладацький склад екологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна складається з висококваліфікованих фахівців, які мають визнання як в Україні, так і на європейському рівні.
Більшість дисциплін забезпечена власними підручниками та навчально-методичними посібниками, які рекомендовані Міністерством освіти і науки України, а також є переможцями регіональних та національних конкурсів.
Денна форма: протягом 5 років. Після 4 років студенти отримують диплом бакалавра, потім ще 1 рік студенти здобувають кваліфікацію магістра або спеціаліста.
Заочна форма: протягом 6 років. Після 5 років студенти отримують диплом бакалавра, потім ще 1 рік студенти здобувають кваліфікацію спеціаліста.
Крім того, на екологічному факультеті працює аспірантура.
Студенти екологічного факультету забезпечуються гуртожитком на загальних умовах.
Навчання на екологічному факультеті за напрямом підготовки «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» є захоплюючим різноманітним процесом. Крім звичних лекційних та практичних занять, студенти працюють у лабораторному комплексі факультету, опановуючи практичні навички фахівця-еколога. Кожен студент, за допомогою існуючого обладнання, виконує самостійне наукове дослідження, що стає основою його дипломної роботи.
Крім того, у навчальному процесі передбачені захоплюючі польові (виїзні) практики:
• у селі Гайдари Зміївського району – після 1 курсу студенти проходять перший етап загальноекологічної практики у мальовничій долині р. Сіверський Донець;
• на південному березі Криму – після 1 курсу студенти проходять другий етап загальноекологічної практики, відвідуючи географічні та туристичні об’єкти;
• у Карпатських горах – після 2 курсу студенти проходять міжзональну практику.
Студенти мають можливість активно займатись науковою роботою. Екологічний факультет єдиний в університеті. Що має заступника декана із студентської наукової роботи. Студенти факультети є переможцями конкурсів та стипендіатами:
• переможцями міжнародної олімпіади з екології та охорони природи;
• щорічними переможцями регіонального конкурсу наукових робіт та всеукраїнської фахової олімпіади;
• стипендіатами фонду Харківського міського голови;
• стипендіатами міжнародного благодійного фонду Юрія Сапронова;
• стипендіатами фонду «Україна 2000» та фонду Пінчука;
• стипендіатами міжнародного фонду імені Вернадського.
Також студенти живуть активним громадським факультетським життям: студенти організовують концерти до Дня факультету, приймають участь у екологічних конференціях та освітніх закладах, входять до складу університетських спортивних команд. У 2009 р. студенти екологічного факультету виграли університетський творчий конкурс «Alma Mater». Протягом останніх років студентки факультету стають номінантами конкурсу «Міс Університету».
Випускники екологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна працюють у:
• Організаціях і установах Міністерства охорони навколишнього природного середовища та Державного комітету водних ресурсів (Міністерстві, безпосередньо; його регіональних управліннях; Державній екологічній інспекції; екологічній митниці; науково-дослідних інститутах та установах);
• Навчальних закладах (вищих навчальних закладах, в тому числі);
• Екологічних структурних підрозділах органів державної влади (місцевих державних адміністраціях) та місцевого самоврядування (меріях);
• Екологічних підрозділах промислових, експлуатаційних та науково-виробничих підприємств.
• Організаціях і установах Міністерства надзвичайних ситуацій та його регіональних структурних підрозділах;
• Державній інспекції з охорони праці та її регіональних структурних підрозділах;
• Відділах охорони праці вищих навчальних закладів;
• Відділах охорони праці промислових, експлуатаційних та науково-виробничих підприємств.


Проф. Н. Л. РИЧАК, в.о. декана екологічного факультету.