П'ятниця, липня 10, 2020

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Університетська святкова зупинена мить

Переможець «Вищої школи»


Вітаємо декана фізико-технічного факультету професора ГІРКУ Ігоря Олександровича з перемогою в ХІІ обласному конкурсі «Вища школа Харківщини - кращі імена» у номінації «Кращий декан».Справжня університетська родина…


ВІД РЕДАКЦІЇ. У листопаді відзначає сві й ювілей доцент Наталія Іванівна БУЛАНКІНА. Вона із сімдесятих років минулого століття працює на біологічному факультеті університету, на кафедрі біохімїі. Сумлінний викладач, дружина, мати, бабуся та прабабуся. А ще вона - донька славетного Івана Миколайовича БУЛАНКІНА, знакового ректора університету (1945-1960рр.) Наталія Іванівна неохоче говорить про свою приналежність до ректорської родини через власну природну скромність. Але нашим кореспондентам вдалося поговорити з Н. І. БУЛАНКІНОЮ про її велику родину на честь її дня народження та напередодні 2011 року, року 110 річчя із дня народження ректора академіка І. М. БУЛАНКІНА

 

Стипендіати «Обдарованість»


Стипендіатами Харківського міського голови «Обдарованість» стали студенти Каразінського університету: Олеся АЗАРЄНКОВА (МЕВ та ТБ), Ірина АНДРЕНКО (біологічний), Олександра ДЕЙНЕКО (соціологічний), Богдан ДЕРЕКА (хімічний), Станіслав КОФАНОВ (фізичний), Юлія МАСТО ( екологічний), Максим МАСЮК (радіофізичний). Наснаги Вам, друзі!

 

"Крапля надії"


Така акція зі здачі донорської крові пройшла у стінах Університету. Ініціаторами проведення акції виступили волонтери соціального проекту "Ми разом" спільно з профкомом студентів. Умови для здачі крові забезпечили медики Харківського обласного центру служби крові. По 400 мл крові, зокрема, здали ректор Віль Савбанович Бакіров, проректор Зариф Фятіхович Назиров, голова профкому студентів Сергій Махновський. "Я не здавав кров дуже давно, але зараз, коли дізнався, що так багато студентів вирішили приєднатися до акції, що записалися вже 150 студентів, подумав, що я повинен бути разом з ними. Студенти відгукнулися самі, і мене це дуже зворушило. Потрібно їх підтримати і взяти участь в цьому ", - зазначив ректор. - Сподіваюся, студенти багатьох вузів відгукнуться, і ми разом допоможемо тим людям, яким потрібна кров", - підкреслив Віль Савбанович.

 

Студентське самоврядування


Сформовано склад Виконкому Студентської навчальної ради . На першому її засіданні обрано шляхом відкритого голосування Голову Виконавчого комітету – студента геолого-географічного факультету Дмитра ЛОБАНОВА. Читайте, будь ласка, інтерв»ю з Дмитром на стор.2.

 

30 років завідування


14 листопадла виповнився 30-річний термін завідування кафедрою геометрії професором Олександром Андрійовичем БОРИСЕНКОМ, член-кореспондентом НАНУ, лауреатом наукових премій та володарем інших нагород. До редакції написали листа колеги і студенти ювіляра. Будь ласка, перейдіть на стор. 3.50 років лазеру


Повернулися із ювілейної міжнародної конференції , присвяченої цій знаменній даті, учені кафедри квантової радіофізики на чолі із лауреатом Державної премії проф..В.А.Свічем (голова програмного комітету). Перейдіть, будь ласка на стор. 3.Перші у рейтингуКафедра економічної теорії та економічних методів управління економічного факультету за результатами минулого навчального року посіла перше місце серед кафедр гуманітарного профілю у загальноуніверситетському рейтингу кафедр. Читайте, будь ласка, розповідь про кафедру-переможця на стор. 3.